Zľava!

Mykerinos

Original price was: 29,99€.Current price is: 18,00€.

Počet hráčov:
2 – 4

Doba hrania:
30 – 60 min.

Odporúčaný vek:
od 10 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 806 Kategórie: , , Značky: , , EAN: 4260071875242

Popis

Mykerinos

Mykerinos – je nečakane originálna spoločenská hra. Hlavnou odlišnosťou, od iných hier, kde o výsledku rozhoduje prevaha v danej oblasti, tu sú jednotlivé náleziská tvorené viac poliami a navzájom prepojené. Každé pole môže obsadiť svojim členom len jedna výprava. Archeológovia môžu postupovať buď z už skúmanej časti (obsadia dve nové polia). Tiež sa môžu vydať úplne kamkoľvek (obsadia len jedno nové pole). Na konci kola vždy dve najsilnejšie skupiny na nálezisku dostanú odmenu vo forme kartičky mecenáša. Niektoré kartičky prinášajú navyše priame body.

Do Egypta mieria davy archeologických výprav za vidinou cenných nálezov v púšti blízko Nílu. V honbe za pokladmi a boji o tie najlepšie náleziská vám môžu pomôcť tiež jednotliví mecenáši. No a nesmiete zabudnúť včas si zaistiť dostatočne lukratívne priestory v múzeu.

V tejto hre musí každý hráč opatrne zvažovať svoje možnosti, pretože príliš veľké ambície pri boji o náleziská väčšinou prináša sklamanie. K víťazstvu je potrebné správne odhadnúť, kedy a kde sa konflikt s ostatnými výpravami oplatí, kde sa uspokojiť s druhým poradím a kde útočiť na prvé miesto s právom výberu kartičky. Rovnako ako predošlé hry od francúzskej firmy Ystari, Mykerinos je podarená záležitosť, ktorá chytí predovšetkým skúsenejších hráčov.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…