Cartagena II

19,90

Počet hráčov: 2 – 5
Doba hrania: 45 min.
Odporúčaný vek: od 8 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 3132028 Kategórie: , EAN: 4035576020431

Popis

Cartagena II

Cartagena II – Pokračovanie úspešnej hry sledujúca ďalšie osudy pirátov ktoré utiekli z žalára. Piráti v prvom diele úspešne utiekli zo žalára v španielskej pevnosti Cartagena, ale bezpečne sa budú cítiť len vo svojom brlohu na ostrove Tortuga. K nemu vedie najprv cesta divokou džungľou, potom je potrebné sa preplaviť na vedľajšej ostrov a doputovať ďalšie džungľou až do pirátskeho mesta. Piráti bojujú o česť pozdvihnúť nad mestom povestný Jolly Roger, červenú zástavu skríženej šabľou a kostí. Podarí sa to len tomu, kto má v meste ako prvý všetky svoje pirátmi.

Táto verzia od rovnakého autora Lea Coloviniho prináša len drobnejšie zmeny oproti pôvodnej hre. Preto tu nebudem opakovať pravidlá zo staršej verzie, ale budem sa venovať len rozdielom.

Priebeh hry:

Časti hracieho plánu majú iný tvar, ale opäť do seba zapadajú a vytvárajú cestu k cieľu. Zostavujú sa do dvoch samostatných ostrovov, medzi ktorými pendluje čln prevážajúci utečencov. Je ich iba 5, takže vždy vznikne malý ostrov zložený z dvoch dielov a veľký z troch. Začína sa na protiľahlej strane menšieho z ostrovov, na koniec cesty na veľkom ostrove sa umiestni cieľový dielik s pirátskym mestečkom.

Namiesto pôvodných 6 symbolov je v hre používané 7 nových symbolov, reprezentujúcich plavbu po mori a vylodení v džungli. Preto medzi nimi nájdete kompas, mapu, ďalekohľad, dialo, kožený vačok, truhlicu a pochopiteľne aj pirátskeho papagája.

Tiež počet kariet v ruke na začiatku hry sa dvíha zo 6 na 7.

Najvýraznejším rozdielom je pravidlo pre lízanie kariet. Kým v prvej Cartagene hráč posúval svoju figúrku späť, aby si mohol liznúť 1 alebo 2 karty, teraz musí za rovnakým účelom posunúť vpred niektorú súperovu figúrku. Opäť platí, že keď príde figúrka k jednému stojacemu pirátovi, získava hráč 1 kartu, keď sa figúrka posunie k dvom, hráč si líže karty dve. Na farbe stojacich pirátov nezáleží. Figúrky môžu byť posúvané aj z lode na druhý ostrov, pokiaľ je loďka práve u neho.

Ak je loď zakotvená na prvom (malom) ostrove, môžu byť cudzie figúrky prenesené vpred až do lode. Ovšem iba ak na lodi nie sú už 3 piráti rovnakej farby.

Ďalším novým pravidlom je zlatý okraj okolo niektorých kariet. Keď je odhodená karta so zlatým okrajom, každý hráč smie mať v ruke len 7 kariet. Vyberie si tie, ktoré si chce ponechať a zvyšok bez úžitku odhodí.

Pribudla tiež možnosť posúvať loďkou medzi ostrovmi. Ak máte na lodi aspoň jedného svojho piráta, môžete presunúť loď z malého na veľký ostrov. Toto preplavení sa Vám počíta ako jeden krok z troch vo Vašom ťahu.

Ovšem ak začínate svoj ťah s najvyšším počtom pirátov na palube stávate sa Kapitánom a môžete loď presunúť na veľký ostrov zadarmo, teda bez odpočítania jednej akcie. Toto platí aj keď rovnaký počet pirátov má na lodi tiež iný hráč.

Koniec hry:

Hra končí v okamihu, keď sa v cieli objavia všetci piráti jednej farby. Pozdvihujú s víťazným pokrikom pirátsku vlajku a hneď na to začína obrovská pitka na oslavu úspešného úteku z doživotného žalára v pevnosti Cartagena.

Pravidlá pripúšťajú i variantu, kedy vztýčenie vlajky je brané ako samostatná akcia. Takže ak dorazíte s posledným zo svojich pirátov do mesta až v tretej akciu svojho bicykla, musíte čakať než na vás opäť dôjde rad. To môže byť docela napínavé, pretože často si tímy v cieli šliapu na päty.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg