Osadníci z Katanu

38,20

Počet hráčov: 3 – 4
Doba hrania: 60 – 75 min.
Odporúčaný vek: od 10 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 40025 Kategórie: , Značky: , , , EAN: 8590228020048

Popis

Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu – CATAN-  strategická spoločenská hra, ktorá patrí k herným klasikám. Ťažko nájsť hru, ktorá bude baviť aj začiatočníkov aj pokročilých hráčov.

Predstavte sami seba vo veku objavov. Vaša loď pristala po dlhej a nebezpečnej plavbe na pobreží neobývaného ostrova a je to ostrov Catan!

Nie ste ale jediným cestovateľom. Na pobreží ostrova Catan pristáli aj ďalší neohrození moreplavci. Závod o nadvládu nad ostrovom práve začal!

Muži a ženy z vašej expedície už objavili prvé dve dediny. Našťastie je ostrov veľmi bohatý na prírodné zdroje. Budujete cesty a tiež ďalšie dediny, ktoré sa neskôr rozrastú v mestá.

Budete úspešní v boji o to, kto sa stane vládcom Katanu? Kľúčom k tomu je obchodovanie – niektorých surovín budete mať nadbytok, iné vám budú chýbať. Kamene za vlnu, obilie za drevo. Obchodujete s tým čo potrebujete, aj s tým čo sa práve ponúka.

Dobre si rozmyslite, aký bude váš ďalší krok, postavte svoje dediny na tých prístavných miestach a obchodujte tak rozumne ako len dokážete. Možno si vytvoríte slušné šance na výhru, nezabudnite ale, že vaši spoluhráči tiež nie sú žiadni hlupáci.

Keď sa tým všetkým dokážete riadiť, kto vie – možno práve vy budete budúcim vládcom ostrova CATAN!

Autor hry: Klaus Teuber

Ocenenia:

  • v roku 1995 hra nemeckej kritiky
  • roku 1995 nemeckej verejnosti
  • Hra roku 2004 českej verejnosti

Výrobca

Albi

Možno by sa Vám páčilo…