Zľava!

Darjeeling

28,99

Počet hráčov:
2 – 5

Doba hrania:
60 min.

Odporúčaný vek:
od 12 rokov

Hra je jazykovo nezávislá, pravidlá sú v anglickom, nemeckom, francúzskom, talianskom jazyku. Slovenské pravidlá sú priložené. 

Na sklade

Katalógové číslo: 1021 Kategórie: , , Značky: , , EAN: 4011898030723

Popis

Darjeeling

Darjeeling – je spoločenská hra o zber a predaji čaju. Hráči predstavujú jednotlivé obchodné spoločnosti, ktoré sa z úrody snažia vyťažiť čo najviac.

Je apríl. Vysoko v horách vo východoindickej oblasti Darjeeling práve dozrievajú čajové lístky. Päťsto hektárov čajových záhrad zaplavili tisíce zberačov a zberačiek, ktorí vyrazili do chladného rána naplniť svoje noše zeleným zlatom. Už o pár dní neskôr znalci z celého sveta pozdvihnú šálky zlatistého čaju k ústam a zhodnotia tohtoročný prvý zber.

Čajová plantáž je znázornená sadou štvorcových žetónov, ktoré sú rozostavené na stole v štýle pexeso (ovšem lícom nahor). Pre jednoduchosť sa čaj zberá už po debnách. Debny sú v štyroch farbách podľa druhu čaju – zelené, čierne, červené a biele. Háčik je v tom, že na žiadnom zo žetónov nie je debna celá, ale iba jej polovica (eventuálne dve alebo tri polovice, ktoré sa však musia aj tak spojiť s ďalšími žetónmi). Na to, aby hráč skompletizoval aspoň jednu bedňu, potrebuje teda najmenej dva žetóny rovnakej farby.

Kolo sa skladá z troch fáz, v ktorej sa hráči striedajú :
  • Zber čaju. Hráči pohnú s figúrkou zberača po plantáži a vezmú si po jednom žetóne. Táto fáza vyžaduje dobré plánovanie pohybu, pretože zberač sa pohybuje najradšej priamo a pomaly – za prílišné otáčanie a rýchly pohyb sa platí bodmi. Zozbierané žetóny sú nahradené zo zásoby.
  • (Prebieha len cca každé tretie kolo.) Nakladanie na lode. V prístave kotví niekoľko lodí, ktoré čakajú na náklad rôznofarebného voňavého tovaru. Za každú skompletizovanú bedňu si hráči umiestnia na loď jednu kocku svoje farby (nie farby čaju). Pri nakladaní hráči získavajú VB v závislosti na tom, aký dopyt je práve po čaji ich farby. Dopyt je vyjadrený vtipným kartónovým “mólom”, po ktorom sa kotúľajú farebné valčeky. Vždy, keď je spodný odobratý, všetky nad ním zídu nižšie a situácia sa zmení.
  • Hlavný zisk bodov nastáva však až v tretej fáze. Hráči jednoducho inkasujú body v závislosti na počte debien a na poradí, v akom sa nachádza ktorá loď. S novo naloženými loďami sa tie ostatné posúvajú a nakoniec “miznú” – odplávajú. Čím dlhšie sa teda vaša loď udrží v prístave, tým lepšie pre vás.

Systém je naviac ešte obohatený o bonusové karty, ktoré je možné získať pri využití žetónu s tromi polovicami kariet a možno ich využiť pre vylepšenie zisku pri nakladaní.

Počet bodov sa zaznamenáva pohybom žetónov po stupnici. Hra končí kolom, v ktorom aspoň jeden z hráčov prekoná hranicu 100 bodov. Víťazí hráč s najvyšším počtom dosiahnutých bodov.

Hra je jazykovo nezávislá, pravidlá sú v anglickom, nemeckom, francúzskom, talianskom jazyku. Slovenské pravidlá sú priložené.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…