Zľava!

Indus

14,99

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 45 – 60 min.
Odporúčaný vek: od 8 rokov

Hra je v českom jazyku.

Na sklade

Katalógové číslo: 40263 Kategórie: , , Značky: , , EAN: 4010350060292

Popis

Indus

Indus – jednoduchá , ľahko hrateľná spoločenská hra pre celú rodinu. V tejto hre predstavujú hráči veliteľa jednej zo štyroch archeologických výprav podnikajúce vykopávky v údolí rieky Indus. Majú k dispozícii profesorov, asistentov a robotníkov (reprezentovaných rôznymi vysokými drevenými žetónmi, ktoré sa doplnia poznávacou samolepkou). Svojich ľudí nasadzujú na herný plán tak, aby zabrali čo najcennejšie náleziská. Na konci hry sa pridelia artefakty podľa prevahy na daných náleziskách.

Rozľahlé údolie rieky Indus skrýva úžasné tajomstvo, ktoré odhaľujú početné archeologické výpravy odkrývajúce artefakty starobylej kultúry Harappa. Najvýznamnejšie objavy však môže urobiť len tá výprava, ktorá čo najefektívnejšie a najtaktickejšie využije svoje ľudské zdroje …

Najprv sa zloží modulárne herný plán, ktorý je možné zložiť niekoľkými desiatkami spôsobov. Jednoduchá spoločenská hra prebieha na ťahy. V každom ťahu hráč najprv pridá jedného svojho archeológa na ľubovoľné prázdne štartovné pole na obvode herného plánu. Potom hodí kockou. Ak sa mu hodené číslo nepáči, má dva opravné hody. Pri prvom hode môže premiestniť ľubovoľného archeológa, pri opravnom hode asistenta či profesora; pri druhom opravnom hode možno premiestniť už len profesora.

Hodené číslo naznačuje, o koľko polí sa musí žetón premiestniť zo štartového poľa na pole na hernom pláne. Ak hráč umiestni svojho druhého archeológa na jedno pole, má toto pole zaistené až do konca hry – prípadné súperove figúrky hráč odstráni a získa za ne body: za robotníka bod, za asistenta dva body a za profesora tri body.

Akonáhle sa všetky žetóny archeológov presunú na herné pole, nastáva koniec hry. Na každom type vykopávok sa vykoná hodnotenie prevahy a udelia sa body za prvé a druhé miesto. Čím hodnotnejšia je vykopávka, tým je ťažšie získať prevahu (avšak prináša aj viac bodov). Zaujímavosťou je, že na jednom poli sa môžu nachádzať až tri typy vykopávok a žetón sa teda bude pre každý jednotlivý typ vykopávky započítavať opakovane. Hráč s najvyšším súčtom bodov sa stane víťazom.

Hra je v českom jazyku.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…