Zľava!

Clans

13,99

Počet hráčov:
2 – 4

Doba hrania:
30 min.

Odporúčaný vek:
od 10 rokov

Hra je v nemeckom jazyku. Slovenské pravidlá priložené.

Na sklade

Katalógové číslo: 860 Kategória: , , Značky: , , , EAN: 4035576020127

Popis

Clans

Clans – je jazykovo nezávislá spoločenská hra o stavaní dedín. Cieľom hry je vytváranie osamotených dediniek, za ktoré sa získavajú body. Najprv sa na hraciu plochu rozmiestnia farebné chatrče, do každého políčka jedna. Každý z hráčov si tajne vylosuje farbu chatrčí, za ktorú hrá. Farba sa odhalí ostatným až po ukončení hry.

Zabudnite na hry s kartami. Clans Vás premiestni do pradávnej histórie, kedy naši vzdialení predkovia začali zisťovať, že je pre nich výhodné združovať sa z osamelých tlúp do malých dediniek.

Dedinky sa tvoria premiestňovaním chatrčí. Ťahy sú jednoduché, každý hráč presunie všetky chatrče z jedného políčka na susedné pole, kde musí stáť aspoň jedna chatrč ľubovoľnej farby. Tým ťah končí a pokračuje ďalší hráč. Raz opustené políčko už nemožno znovu osídliť. Akonáhle dedinka už nesusedí so žiadnou ďalšou chatrčou, dôjde k jej vyhodnoteniu a odstráneniu z hry.

Hráč, ktorý dedinku uzavrel, si berie ako bonus 1 bod do záverečného počítania. Všetci hráči, ktorí mali v dedinke aspoň 1 chatrč dostanú toľko bodov, koľko chatrčí v dedine bolo. Ale pozor, ak je v dedine všetkých 5 farieb, tak dôjde k hádke a všetci, ktorí tam mali len jedinú chatrč, vypadávajú. Až potom sa dediny hodnotia a bodujú sa len zostávajúce chatrče.

Spoločenská hra Clans rozdelenie:

Hra Clans je rozdelená do 5 epoch, ktoré končia uzavretím určeného počtu dedín (4-3-2-2-1). V každej epoche hry (okrem záverečnej) sú navyše určené ešte priaznivé a nepriaznivé povrchy pre stavbu dedín. Dedina postavená na priaznivom povrchu dáva dvojnásobok bodov. Zato dedina postavená na nepriaznivom území žiadne body nedáva. Na mape sú celkom 4 typy povrchov, les, lúka, pole a kamenistá krajina. Piatym typom krajiny je voda, kde sa chatrče nestavajú.

Priaznivé a nepriaznivé povrchy vnášajú do taktiky zaujímavý prvok, kedy môžete posunom celej dediny na vedľajšie políčko s nepriaznivým povrchom vyautovať súpera v dedine, do ktorej sa vám nepodarilo prepracovať. Takže všetci vlastne stratia svoje chatrče v dedine a nezískajú ani bodík. Zato vy získate aspoň jeden za uzavretie dediny. Na druhú stranu týmto ťahom naznačíte, za ktorú farbu asi hráte.

Spoločenská hra Clans končí buď vyprázdnením dosky alebo uzavretím dvanástej dediny. Hráči ukážu svoju farbu a pripočítajú si bonusové bodíky.

Hra je v nemeckom jazyku. Slovenské pravidlá priložené.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…