Zľava!

Flandern 1302

Original price was: 23,99€.Current price is: 15,99€.

Počet hráčov:
2 – 4

Doba hrania:
60 min.

Odporúčaný vek:
od 10 rokov

Hra je jazykovo nezávislá, pravidlá sú v anglickom, nemeckom, francúzskom, španielskom jazyku. Slovenské pravidlá sú priložené.

Na sklade

Katalógové číslo: 40476 Kategórie: , , Značky: , , , EAN: 4010350604120

Popis

Flandern 1302

Flandern 1302 – je prevahová spoločenská hra “poháňaná” hraním kariet. Hrá sa na kolá. Všetci hráči majú na začiatku hry k dispozícii rovnaký balíček kariet: karty miest, rozostavaných štvrtí, karty vplyvu a kartu návratu.

Revolúcia cechov začala bitkou “zlatých ostrôh” u Kortrijku, 11. júla 1302. Cechy tkáčov, farbiarov atď. prišli na pomoc grófovi Flanderskému a odrazili armádu francúzskeho kráľa Filipa IV, ktorá už okupovala celé Flámsko. Cechy na oplátku dostali úplnú autonómiu a možnosť podieľať sa na vládnutí miest. Povzbudené udalosťami v Bruggách, Gente a Yperne sa cechy v severnom Utrechte a južným Luik (s podporou cirkvi) úspešne chopili moci. Cechy sa však začali prieť o vplyv v jednotlivých mestách …

… a za tejto situácie prevahová spoločenská hra začína. Úlohou hráčov v roliach zástupcov jednotlivých cechov je obratne umiestniť mestské štvrte so svojím cechom tak, aby mali vo Flámsku na konci hry čo najväčší vplyv.

Každý hráč vo svojom ťahu zahrá skryto jednu akčnú kartu a k nej ľubovoľný počet kariet vplyvu. Potom karty všetci hráči súčasne otočia. V poradí prvým sa stáva ten hráč, ktorý ponúkol najviac kariet.

Potom sa v danom poradí vyhodnotia akčné karty hráčov:
 • pomocou kariet miest možno postaviť v danom meste svoju štvrť, štvrť neutrálneho cechu zbrojára či štvrť s cirkevnou stavbou
 • pomocou kariet miest možno tiež odstrániť stavebný kameň v danom meste
 • pomocou karty stavby možno do ľubovoľného mesta umiestniť stavebný kameň
 • pomocou karty návratu si možno vziať späť na ruku všetky svoje odohrané karty okrem kariet vplyvu

Hru ďalej ovplyvňujú špeciálne karty – jednu z nich v každom kole odohrá začínajúci hráč (potiahne si ju zo špeciálneho balíčka). Špeciálne karty upravujú v danom kole podmienky umiestňovania štvrtí, umožňujú umiestnenie katedrál na cirkevné štvrti alebo si ich možno vziať do súkromnej zásoby ako ďalšie karty vplyvu či návratu, a pod.

Mesto sa vyhodnotí v prípade, že je úplne zastavané mestskými štvrťami (prípadne prázdnymi “vykrývajúcimi štvrťami” v prípade, že žiadny z hráčov už nemohol štvrť požadovaného tvaru do mesta umiestniť).

Pri skórovaní mesta sa najprv stanoví jeho hodnota:
 • 0 bodov za štvrť so stavebným kameňom
 • 1 za štvrť ľubovoľného cechu
 • 2 body za štvrť s cirkevnou stavbou
 • 3 body za štvrť s katedrálou

Potom sa určí prevaha cechov – cech s najvyšším zastúpením získava prvé miesto, cech s druhým najvyšším zastúpením miesto druhé, atď.

Za miesta sú následne pridelené víťazné body:
 1. miesto – bodová hodnota mesta
 2. miesto – polovičná bodová hodnota mesta
 3. miesto – 4 body (bez ohľadu na hodnotu mesta)
 4. miesto – 2 body (bez ohľadu na hodnotu mesta)
 5. miesto – 0 bodov

Po ukončení bodovania je mesto považované za uzavreté. Ak zostáva v hre posledné Stavebné miesto, končí prevahová spoločenská hra odohraním posledného kola. Víťazí hráč s najväčším počtom bodov.

Hra je jazykovo nezávislá, pravidlá sú v anglickom, nemeckom, francúzskom, španielskom jazyku. Slovenské pravidlá sú priložené.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…