Túry Můry

8,90

Počet hráčov: 3 – 5
Doba hrania: 20 min.
Odporúčaný vek: od 7 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 2935 Kategórie: , Značky: , , EAN: 8594054911174

Popis

Túry Můry

Túry Můry – Zábavná rodinná kartová hra, v ktorej je povolené podvádzať. Avšak pre podfuk stále platia pravidlá!

Túry Můry je hrou, v ktorej je povolené podvádzať. Každý hráč dostane vopred dohodnutý počet kariet, ktorých sa snaží zbaviť. Hra sa hrá na dohodnutý počet kôl.
Príprava hry:

Každý hráč dostane vopred daný počet kariet, určí sa hráč, ktorý bude robiť Strážného chrobáka (ten stráži, či nikto nepodvádza), pripraví sa hrací balíček a odhalí sa počiatočné karta. Hra môže začať.
Priebeh hry:

Hráči sa striedajú v ťahoch a odhadzujú na odkladací kôpku karty podľa nasledujúcich pravidiel:

Hráč odhodí číslo vždy o jedno menšie alebo väčšie, než je horná karta odkladacieho balíčku (napr. Na odkladacom balíčku je karta s hodnotou 4, hráč musí zahrať kartu s hodnotou 3 alebo 5),
Každá karta má nejaký efekt (okrem karty múch), ktorý sa okamžite vyhodnotí (efekty prispievajú k tomu, že sa hráči zbavujú kariet rýchlejšie),
Pokiaľ nemá hráč čo odhodiť, potiahne si kartu z doberacieho balíčka.
podfuk:

Jedinou kartou, ktorú hráč nemôže odhodiť v klasickom ťahu je karta Túry Mory (výnimkou je Strážný chrobák, ktorý ju odhodiť môže). Tú musí zahrať tzv. Podfukom. Kartu môže napríklad zahrať s inou kartou, odhodiť ju pod stôl, schovať do rukáva atď. Takto sa dá zbavovať aj ostatných kariet, podfuk ale nesmie robiť Strážný chrobák.

Ak Strážný chrobák načapá niekoho pri podfuk a mal pravdu (tzn. Že podfuk sa skutočne stal), potom si ten, kto kartu zahral / odhodil nedovoleným spôsobom, berie túto kartu späť do ruky a stáva sa Strážnym chrobákom. Ak to tak nie je, hráč Strážnym chrobákom zostáva a berie si jednu kartu navyše z doberacieho balíčka.
Koniec hry:

Kolo končí v okamihu, keď sa jeden z hráčov zbaví všetkých kariet v ruke. Ostatným sa podľa druhov a počtu kariet v ruke odpočítajú body. Po odohraní dohovoreného počtu kôl vyhráva hráč s najmenej mínusovými bodmi.

Výrobca

ADC Blackfire