Tarantule Tango

8,90

Počet hráčov: 2 – 5
Doba hrania: 15 min.
Odporúčaný vek: od 7 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 2934 Kategória: , Značky: , , EAN: 8594054911167

Popis

Tarantule Tango

Tarantule Tango – Neskrotná Tarantula Tango zúfalo hľadá vhodné zviera ako tanečného partnera! Zvieratká sú však vydesené a zúfalo kričia, akonáhle sa na ne ten chlpatý a jedovatý pavúk len pozrie!

Cieľom postrehovej hry je zbaviť sa ako prvý všetkých svojich kariet.

Príprava hry:

Päťstranné karta Tarantula Tango sa položí doprostred hernej plochy. Karty zvieratiek sa riadne zamiešajú a rozdajú medzi hráčov v smere ručičkových hodiniek. Začína najmladší hráč, ktorý otočí vrchnú kartu svojho balíčka a položí ju k jednej z voľných strán karty Tarantula Tango.

Priebeh hry:

Ďalej hrá vždy hráč po ľavici předcházejícícho hráča. Otočí kartu zo svojho balíčka a tiež ju umiestni ku karte Tarantula. Karty sa umiestňujú dookola v smere hodinových ručičiek. Vyložené karty majú rôzny význam. Karta s jednou maličkú tarantúl znamená, že ďalší hráč musí najprv napodobniť zvuk vyobrazeného zvieraťa a až potom vyložiť kartu zo svojho balíčka kariet. Ak sú na karte dve maličké Tarantula, musí ďalší hráč napodobniť zvuk zvieraťa dvakrát a následne vyložiť kartu. Pokiaľ je karta len so zvieraťom a bez maličké Tarantula, nerobí ďalší hráč žiadny zvuk, len vyloží kartu. Ak vyložil predchádzajúce hráč kartu bez maličké Tarantula, ale sú na nej dve zvieratá, vykladá nasledujúce hráč kartu o dve políčka naľavo od predchádzajúcej vyložené karty bez napodobňovanie zvukov. V balíčku kariet sa tiež ukrýva päť kariet veľkých tarantúl. Akonáhle sa na stole objaví, hráči musia čo najrýchlejšie udrieť do stola. Hráč, ktorý capne ako posledný pozbiera všetky karty na stole a pridá si ich všetky naspodok svojho balíčka kariet.

Chyby a omyly ako je dlhé premýšľanie aký zvuk zvieratko vydáva, zlý zvuk, zlý počet zvukov alebo posledný plácnutí do stola majú za následok, že si taký hráč pozbiera všetky karty na stole a pridá si ich všetky naspodok svojho balíčka kariet.

Po zvládnutí základnej hry si môžete vyskúšať ešte pridat niektoré alebo všetky štyri doplňujúce pravidlá, ktoré hru zase o trochu sťaží.

Koniec hry:

Hra končí v okamihu, keď sa jeden hráč zbaví všetkých svojich kariet, čím sa stáva víťazom.