Jungle Speed Safari

13,50

Počet hráčov: 2 – 6
Doba hrania: 15 min.
Odporúčaný vek: od 7 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 3740 Kategórie: , Značka: EAN: 3558380029625

Popis

Jungle Speed Safari

Jungle Speed Safari – Pre každý príkaz má zákon džungle nejaký dôvod. Požierať človeka šelmám zakazuje. Zabiť ho môžu len vtedy, keď učí mláďatá zabíjanie, a to ešte musí loviť mimo loviská svojej svorky alebo svojho húfu. Hlavný dôvod je ten, že po zabití nejakého človeka čo nevidieť poďme hore na slonoch bieli muži s puškami a stovky hnedých mužov s gongy, raketami a fakľami. Celá džungle to potom odpyká! Šelmy samy uvádzajú niekedy iný dôvod: Kto požiera človeka, ten vraj dostane prašivinu a vyzerajú mu zuby.

– Knihy džunglí; Rudyard Kipling.

Jungle Speed ​​Safari je samostatne hrateľnú pralesný variantom známej party hry Jungle Speed ​​pre dvoch až šesť hráčov, ponúkajúca úplne originálne vtipné spracovanie.

Rovnako ako v pôvodnom Jungle Speed ​​aj vo verzii Jungle Speed ​​Safari hra testuje hráčova postreh, obratnosť a reakčnú dobu. Oproti pôvodnej hre ale Jungle Speed ​​Safari ponúka úplne originálny herný systém.

Namiesto jedného totemu je v Jungle Speed ​​Safari totemov rovno päť. Totemy tu predstavujú potravu zvierat, o ktorá hráčovi súperia. Navyše, cieľom hry už nie je zbaviť sa všetkých svojich kariet, ale naopak ich čo najviac získať.

Princíp hry je pritom jednoduchý. Ak príde do hry bežnej zviera, jeho karta okamžite pripadá hráči, ktorí ju odkryl. Ak príde do hry hladné zviera, získa ho ten z hráčov, ktorý sa ako prvý zmocní totemu potravy pre dané zviera. Posledným z druhov zveri je potom zver agresívny. Po príchode agresívneho zvieraťa do hry, musia hráči čo najvierohodnejšie toto zviera napodobniť. Trest pre posledného v tejto disciplíne spočíva v okamžitej strate jednej z jeho už získaných kariet zvierat.

Svoju hru môžete obohatiť použitím ľubovoľnej kombinácie špeciálnych kariet. Ako prvý sú na výber karty chameleónov, nariaďujúce hráčom rýchlo sa dotknúť predmetu v im príslušnej farbe, pričom trest pre posledného je rovnaký ako u kariet agresívne zveri a teda strata karty. Druhou možnosťou sú potom karty lovcov, po ktorých ťahanie sa aktívny hráč stáva lovcom a je mu umožnené zobrať už scorovanou kartu iným hráčom, ak bude lepší ako jeho obeť.

Jungle Speed ​​Safari obsahuje:

42 kariet
5 totem potravy
vrecúško na komponenty
pravidlá