Temné znamení

26,90

Počet hráčov: 1 – 8
Doba hrania: 60 – 120 min.
Odporúčaný vek: od 13 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 3165 Kategórie: , Značka: EAN: 8594054911105

Popis

Temné znamení

Spoločenská hra Temné znamení – Výpravná Kocková kooperatívna hra, v ktorej budete v Arkhamský múzeu pátrať po starobylom symbolu, ktorý dokáže zapudiť prastaré zlo.

Každý z hráčov sa vžije do úlohy jedného z šestnástich vyšetrovateľov, ktorí zvádzajú zúfalú bitku s časom, aby vyzbrojení mocnými predmety, sprevádzaní vplyvnými pomocníkmi a vybavení mystickými znalosťami, zabránili príchodu hrozného prastarého.

Každú polnoc je Prastarý nášmu svetu bližšie a bližšie. A ak precitne, všetko, čo poznáme, bude zvrhnuté do temnej priepasti, z ktorej niet návratu. Pri pátraní po mocných artefaktoch skúmajú hráči nadprirodzené javy v rôznych zákutiach múzea. To je znázornené na kartách dobrodružstvo.

Začiatok hry:

Na začiatku hry Temné znamenie najprv zvolíte konkrétneho prastarého, ktorému budete čeliť. Potom vyložíte doprostred stola 6 zo 48 možných kariet dobrodružstvo. Veľké množstvo rôznych kombinácií zaručuje, že sa vyšetrovatelia veľmi zriedka stretnú s rovnakou skupinou mystérií.

Pri plnení karty dobrodružstvo musí hráč priradiť symboly hodené na kockách všetkým cieľom na karte dobrodružstvo. Hráč na ťahu najprv hodí celú svoju zásobu špeciálnych šestistěnných kociek. Podľa hodených symbolov sa rozhodne, aký cieľ dobrodružstvo bude plniť ako prvý. Potom sa môže presunúť na ďalší cieľ dobrodružstvo. Ale buďte opatrní. Kocky použité na splnenie jedného cieľa nemožno hodiť znovu pri plnení ďalších cieľov na rovnakej karte dobrodružstvo. Iba chytré využívanie všetkých možností vám dovolí obstáť proti náročným výzvam z hĺbky múzea.

Každý zo šestnástich unikátnych vyšetrovateľov disponuje rôznymi schopnosťami a zdrojmi, ktoré vám pri pátraní pomôžu. Mnoho vyšetrovateľov sa sústredí na konkrétny spôsob plnenia cieľov a umožňuje hráčovi zmeniť symbol hodený na kocke alebo vymeniť jeden symbol za iný. Niektorí zhromažďujú viacerých zdrojov, iní vedia liečiť vitalitu alebo obnovovať príčetnosť. Či už vyšetrovatelia vynikajú v čomkoľvek, vždy musia spolupracovať, aby odvrátili skazu hroziacej nášmu svetu. V priebehu hry získavajú vyšetrovatelia užitočné predmety a kúzla, ktorá im prinesú kocky navyše pri plnení cieľov dobrodružstvo. Je absolútne kľúčové šikovne kombinovať všetky schopností detektívov, predmety a kúzla. Len tak sa občas môže šťastena pri hode kockami prikloniť na vašej strane.

Nie je času nazvyš! Hodiny neúprosne odmeriavajú čas, ktorý majú vyšetrovatelia k dispozícii. Ak vyšetrovatelia nestihnú včas zapečatiť brány a Prastarý definitívne precitne, nastáva posledný zúfalý boj, kedy sa vyšetrovatelia musia priamo postaviť tejto strašnej bytosti.

Skúmajte tajuplná mystériá, bojujte proti nepredstaviteľným hrôzam a zastavte Prastaré skôr, než vyhladí celého ľudstvo!

 

Možno by sa Vám páčilo…