Karneval berušek

22,90

Počet hráčov: 2 – 6
Doba hrania: 20 min.
Odporúčaný vek: od 4 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 4139 Kategórie: , Značka: EAN: 8595558302314

Popis

Karneval berušek

Karneval berušek – “Lienočka požičaj mi jednu bodku …” Ale rýchlejšie ako na karneval prídu mravce! Karneval lienok je detská kooperatívna hra, v ktorej hráči menia lienkam bodky tak, až majú krovky pestrofarebné a môžu konečne vyraziť na karneval, ktorý sa koná na slnečnici.

O tej veľkej udalosti sa šušká už celý týždeň – bude veľký karneval! Lienky sa samozrejme so svojimi maskami nechcú nechať zahanbiť, preto vymyslia, že ich krovky musí hýriť farbami. Lenže bodky sa len tak neváľajú na lúke, a tak si ich lienky medzi sebou musia vymieňať. Navyše taká výmena nie je len tak – vymeniť možno len bodky, ktoré sa páčia obom. A ku všetkému sú tu ešte tie mravce. Ak sa lienky nepoponáhľajú, mravce prídu na karneval skôr a zjedia všetky dobroty sami …

Začiatok hry prebieha na okvetných lístkoch okolo šípky na hracom pláne. Hráč, ktorý je na rade, šípkou roztočí a vezme si lienku, u ktorej šípka skončila. Umiestni ju čelom k inej ľubovoľnej lienke. Ak sa lienka od tej prvej odvrátila, znamená to, že nemá záujem meniť bodky. Ak však zostala čelom, začína výmena.

Lienky majú na krovkách päť kolíčkov. Každá začína s piatimi kolíčkami rovnakej farby. Lienky spolu môžu meniť len kolíčky, ktoré zodpovedajú farbe okvetných lístkov, z ktorých lienky prilietajú a na ktorých sa aktuálne nachádza. Akonáhle má už niektorá z lienok päťfarebné krovky, zamieri si to na slnečnicu a tam čaká na ostatné lienky.

Šípka samozrejme nemusí skončiť na okvetných lístkoch, na ktorých sedí lienka, ale aj medzi nimi. V tom prípade, prichádzajú do hry mravce.

Hra končí v okamihu, keď je slnečnica plná lienok, prípadne kvetina plná mravcov. Či tak alebo tak, karneval môže začať. Je len otázkou, kto sa stane víťazom a karnevalu sa zúčastní.

Obsah hry:

  • Herný plán s točiacou sa šípkou
  • 8 magnetických lienok
  • 40 farebných valčekov – bodiek
  • 7 mravčekov
  • “prestretý stôl”
  • pravidlá

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg