Zľava!

Viva il Re

Original price was: 19,99€.Current price is: 10,90€.

Počet hráčov: 3 – 6
Doba hrania: 20 – 30 min.
Odporúčaný vek: od 8 rokov

 

Na sklade

Katalógové číslo: 40051 Kategórie: , , , Značky: , , , EAN: 8032611690037

Popis

Viva il Re

Viva il Re – Svižná oddychová hra, ktorú ľahko vysvetlíte i deťom alebo ľuďom, ktorí zo spoločenských hier poznajú len Človeče alebo Dostihy a stávky.

Je bezvládie. Kráľovským palácom blúdi skupina šľachticov. Postupujú nahor kráľovským palácom až do najvyššieho poschodia, kde je trónna sála. Každý zo šľachticov sa snaží byť zvolený za kráľa či kráľovnú. Avšak kto neuspeje, je nemilosrdne popravený a vypadáva z hry. Ukážte, že ste najlepšími intrigánmi a že práve Vami podporovaní šľachtici sa v palácovej hierarchii dostanú najvyššie. Iba jeden môže byť kráľom, ale aj ďalší členovia Vašej družiny sa počítajú!

PRIEBEH HRY:

Hra prebieha celkom v 3 rovnakých kolách, v ktorých sa volí z rôznych šľachticov kráľ. Aby sa ale mohol šľachtic o post kráľa uchádzať, musí vystúpiť na hernom pláne, ktorý predstavuje šesťposchodový palác, až do vrchného poschodia s kráľovským trónom a všetci hráči musia jeho kandidatúru podporiť.

Na začiatku všetkých troch kôl hry si každý hráč vytiahne kartu s 6 rôznymi menami šľachticov. Tieto mená uchováte až do konca kola v tajnosti, aby súperi neškodili vašim šľachticom. Ďalej dostanete hlasovacie karty NIE a ÁNO.

V prvej fáze kola stavajú hráči postupne jednotlivých šľachticov do rôznych poschodí paláca. V každom poschodí môžu vždy stáť maximálne 4. Zvyšok postáv sa premiestni do prízemia a šplhanie nahor môže začať.

Šľachtici sa môžu pohybovať vždy iba o 1 poschodie hore, ak je tam pre nich miesto. Hráči sa v ťahoch postupne striedajú, každý posunie jednu ľubovoľnú figúrku. V počiatočnej fáze kola sa často oplatí posunúť nahor figúrku, ktorú nemáte, aby ste ju rýchlo vyradili z hry. Akonáhle niektorá figúrka vystúpi až do šiesteho poschodia na kráľovský stolec, nastáva hlasovanie.

HLASOVANIE:

Každý tajne vyberie hlasovaciu kartu ÁNO alebo NIE a na pokyn ju všetci naraz odkryjú. Ak je aspoň jedna karta NIE, figúrka sa kráľom nestáva a z hry mizne. Všetci, ktorí hlasovali NIE, túto kartu odložia, takže za hracie kolo máte len obmedzený počet možností hlasovať proti. Kartu ÁNO si hráči vezmú späť a môžu ju použiť koľkokrát chcú. Ak všetci hlasujú ÁNO, je postava vyhlásená za kráľa a kolo končí.

V tejto fáze môžete uplatniť trochu stratégie a psychológie, pretože na jednu stranu nechcete, aby sa kráľom stala figúrka ktorú nemáte na zozname, ale pritom máte iba niekoľko možností, kedy môžete povedať NIE (2-4 podľa počtu hráčov). Odhadnite, kto ďalší zvolí NIE a šetrite si svoje NIE pre ďalšie nepohodlné figúrky.

Po vyhlásení kráľa sa počítajú body. Každý hráč odhalí svoju kartu s 6 postavami. Čím je postava vyššie, tým viac bodov získava pre každého hráča, ktorý má jej meno na svojej karte. Preto ako intrigáni prináša väčšina postáv body viacerým hráčom. Šľachtic, ktorý až do konca hry zostal v najnižšom poschodí, žiadny bod nezískava.

Svižná oddychová hra Viva il Re sa hrá na 3 kolá a výsledky sa každému hráčovi sčítajú. Bodovacia tabuľka je umiestnená okolo hracej dosky.

Jazykovo nezávislá hra , pravidlá priložené v slovenskom jazyku.

Svižná oddychová hra Viva il Re:

  • hrací plán s kráľovským palácom a počítadlom bodov
  • 6 kociek – značiek pre počítanie bodov v 6 farbách
  • 6 hlasovacích kariet “ÁNO” v rovnakých farbách
  • 12 hlasovacích kariet “NIE”
  • 13 figúriek uchádzačov o trón (postáv) a 13 plastových podstavcov
  • 1 koruna
  • 26 kariet cieľov – zoznam obľúbencov

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…