Opátství a starosta – Carcassonne

14,50

Počet hráčov: 2 – 6
Odporúčaný vek: od 8 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 40052 Kategórie: , Značka: EAN: 8595558300044

Popis

Opátství a starosta – Carcassonne

Opátství a starosta – Carcassonne – Už piate väčšie rozšírenie úspešnej stolovej hry Carcassonne obohacuje priebeh hry o štyri úplne nové prvky:

  • 6 dielikov opátstva – princíp hodnotenia je rovnaký ako v prípade kláštora, ale umiestniť možno len do “diery” obklopené zo všetkých 4 strán inými dieliky. Priložením opátstva sú susediace mestá aj cesty z tejto strany uzavreté.
  • 6 figúrok starostu – túto figúrku je možné umiestniť len do mesta. Pri jeho uzatvorení má starosta silu rovnú počtu erbov, ktoré sa v meste nachádzajú (tj. V súboji o mesto s troma erby porazí aj veľkého meepla z rozšírenia Carcassonne – Hostince a katedrály).
  • 6 figúrok povoze – tie je možné umiestniť na cestu, do mesta alebo do kláštora za rovnakých podmienok ako bežnú figúrku. Pri uzavretí obsadeného objektu si vlastník môže vybrať. Buď si vráti povoz medzi svoje zásoby alebo ho presunie na susediace neuzavretú a neobsadenú cestu, mesto alebo kláštor.
  • 6 figúrok stodoly, ktorú hráč môže umiestniť do rohu štyroch susediacich lúk a iba v prípade, že do tohto rohu priložil posledný štvrtý dielik. Stodola môže byť umiestnená aj na lúku, kde už je sedliak, však nesmie na nej byť ešte žiadna stodola. V okamihu priloženia stodoly sú všetci gazdovia (popr. Ošípané) na tejto lúke vyhodnotení ihneď podľa rovnakých pravidiel ako bežne na konci hry a vracia sa svojim vlastníkom. Na konci hry vlastníci stodôl dostane 4 body za každé uzavreté mesto susediacej s lúkou (nedochádza k “boju” o lúku ako v prípade sedliakov).
  • Okrem toho v balení nájdete ešte 12 upravených dielikov krajiny, ktoré sa riadia podľa pravidiel zo základnej sady.

Výrobca

Mindok