Dice Forge

39,99

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 40 min.
Odporúčaný vek: od 10 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 5036 Kategórie: , Značka: EAN: 3558380054573

Popis

Dice Forge

Dice Forge – Vitaj smrteľník! Príbehy o tvojich hrdinských činoch dorazili do nášho nebeského kráľovstva. Môžeš sa stať polobohom a zasadnúť po našom boku. Avšak nie si jediný, komu sa týchto pôct dostalo, a preto sme pre vás pripravili turnaj, v ktorom zistíme, ktorý z vás je toho najviac hoden

V tejto hre sa stávate hrdinami vo fantasy svete, ktorí sa snažia vyhrať turnaj a tým sa dostať medzi bohov. Aby sa vám to podarilo, budete hádzať kockami na získanie potrebných surovín a putovať cez portály po nebeských ostrovoch, kde budete konať hrdinské činy.

Príprava hry:

Do stredu stola umiestnite dosku ostrovov (herný plán), okolo dosky rozmiestnite sady kariet podľa ich ceny. Spodný diel krabice poslúži ako základy chrámu na neho umiestnite chrám, ktorý obsahuje nové steny kociek. Každý hráč dostane dosku inventára, 5 počítadiel surovín, figúrku hrdinu, ktorú umiestni na pláne na štartovej portál a svetlú a tmavú božiu kocku (špeciálne kocky s výmennými stenami).

Priebeh hry:

Hra sa hrá na kolá, ktorých je podľa počtu hráčov 9 10. V každom kole sa postupne vystriedajú všetci hráči v poste aktívneho hráča. Ťah aktívneho hráča sa skladá z:

  • Božieho požehnania (hrajú všetci na začiatku ťahu každého aktívneho hráča): Všetci hráči hodia svojimi božími kockami a vyhodnotia ich (pridajú si suroviny a víťazné body, prípadne vyhodnotia akcie na kockách podľa toho, čo im padlo).
  • Povolanie posíl (ak hrdina už vykonaný nejaký hrdinský čin, ktorý má trvalý efekt): Hráč môže aktivovať trvalé efekty na kartách hrdinských činov.
  • Prevedenie akcie (na výber je jedna z dvoch možností):
  1. Obeť bohom zaplať suroviny zlata, vezmi si nový diel božej kocky v danej hodnote a okamžite ho vymeň za starý.
  2. Hrdinský čin:
  • zaplať suroviny mesačných alebo slnečných črepov potrebné na vykonanie daného hrdinského činu,
  • presuň svojho hrdinu na daný ostrov, na ktorom sa hrdinský čin nachádza,
  • vezmi si kartu hrdinského činu a
  • urob okamžitú akciu, ak daný hrdinský čin takú akciu

Akcia navyše po zaplatení dvoch surovín slnečného črepu môže aktívny hráč raz za kolo zahrať druhýkrát bod Vykonanie akcie.

Koniec hry:

Hra končí po 9. kole (v hre 2 a 4 hráčov) prípadne po 10. kole (pri hre 3 hráčov). Hráči si spočítajú víťazné body z kariet hrdinských činov a inventára, vyhráva hrdina s najväčším počtom bodov.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 2 kg