Speed Cups

13,90

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 15 min.
Odporúčaný vek: od 6 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 3887 Kategórie: , , Značky: , , EAN: 4007396206890

Popis

Speed Cups

Spoločenská hra Speed Cups – Všetci pripravení na ďalšie napínavé kolo? Štartujte motory, prichádzajú Muchotrávky !!! Kto z vás dokáže ako prvý poskladať farebnú schému podľa zadania na tomto obrázku predplatenú kartu a ďalší bod, ktorý ho posúva bližšie k celkovému víťazstvu !!!

„Cink, cink, cink… a máme tu víťaza!“

Speed Cups je šikovná a zábavná spoločenská hra na postreh, ideálne pre 4 hráčov.

Príprava hry je veľmi rýchla, stačí rozdať každému hráčovi 5 malých plastových pohárikov (každý inej farby – zelená/žltá/červená/modrá/čierna). Umiestnite do stredu stola (na dosah každého hráča) hotelový zvonček, ktorý sa nachádza v balení hry. Umiestniť  balíček kariet (približne 30 kariet) na dosah hráča, ktorý bude prezentovať zadanie v jednotlivých kolách. Spravodlivé je, pokiaľ sa hráči pri tejto úlohe striedajú.

Cieľom hry je použiť svojich 5 pohárikov v istom farebnom horizontálnom alebo vertikálnom slede/postupnosti podľa zadania na karte. Poháriky je teda nutné buď zoradiť vedľa seba alebo ukladať na seba a to čo najrýchlejšie. Na karte môžu byť zobrazené napríklad farebné ponožky na prádelnej šnúre, domy na ulici, či vlajky pre vodorovné zadanie; lietajúce balóny, zmrzlinový kornút či autá stúpajúce do kopca pre vertikálne zadanie.

Prvý hráč, ktorý si myslí, že spĺňa zadanie svojím usporiadaním, zazvoní na zvonček. Je pritom dôležité, aby sa hráči nevzdávali predčasne, nie je totiž nič výnimočné, že ten najrýchlejší sa pomýli a teda nemá právo na víťazstvo v danom kole. Víťaz kola získava danú kartičku a po ukončení hry sa celkovým víťazom stáva hráč s najväčším počtom ukoristených kartičiek.

Variantami hry môže byť napríklad len pár sekundové nahliadnutie na kartičku zadania – každý hráč pak zostavuje poháriky podľa pamäti, prípadne variant, kedy víťaz kola nehrá v ďalšom kole, ale vyberá kartičku a drží ju viditeľne pre všetkých ostatných hrajúcich. Nasledujúce kolo preberá toto žezlo opäť víťaz uplynulého kola. Toto pravidlo je vhodné najmä pri hre detí, kedy je jeden hráč výrazne rýchlejší než ostatní a tak získajú šancu zabodovať i ostatní.

Výrobca

Piatnik