Guláš

5,90

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 15 min
Odporúčaný vek: od 8 rokov
Jazyk hry: CZ
Jazyk pravidiel: CZ, SK

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 7202 Kategórie: , Značky: , EAN: 8595558305407

Popis

Guláš

Guláš – je vtipná párty hra založená len na pár kartách, ktorú radi zbalíte do vrecka na cestách. Toto jedlo v zime chutí jednoducho najlepšie. To sa takto po zbere zídete so susedmi a dáte sa do spoločného varenia. Každý si prihodíte svoju obľúbenú prísadu, občas niečo podhodíte škodcom a tešíte sa, ako si pochutnáte.

Hra je skutočne jednoduchá. Vo svojom ťahu si doberiete kartu. Tú buď prihodíte do kotlíka s gulášom alebo ju skryto položíte na jedného zo šiestich škodcov, čím ho zaženiete. Akonáhle máte pocit, že má už hodnotu aspoň 12 kotlíkových bodov, zvoláte: “guláš!” a ukočíte tak kolo.

V prípade, že na škodcovi nie je položená žiadna prísada, zlupne svoju obľúbenú prísadu priamo z vášho guláša (v prípade, že sa tam nachádza). Najväčší guláš vo vašom guláši však urobí vandrák – pokiaľ nebol zahnaný a v guláši sa nachádza sliepka, klesne hodnota vášho guláša o 3. O vegetariánsky guláš naopak vandrák záujem nemá a hodnotu gulášu vám o 3 zvýši.

Po vyhodnotení hodnoty guláša sa sčítajú body. Pokiaľ je hodnota guláša aspoň 12, získa hráč, ktorý hru ukončil 2 body. Ak je nižšia, nedostane nič a ostatní získajú bod. Hra končí, akonáhle niekto nazbiera bodov 5.

Párty hra obsahuje:

  • 12 kariet prísad
  • 6 kariet škodcov
  • pravidlá v českom a slovenskom jazyku

Výrobca

Mindok

Možno by sa Vám páčilo…