Velryby ničí svět

9,99

Počet hráčov:
2 – 4

Doba hrania:
10 min.

Odporúčaný vek:
od 8 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 5467 Kategórie: , Značky: , , EAN: 8593085003919

Popis

Velryby ničí svět

Velryby ničí svět – V tejto hre sa dve až štyri veľryby predháňajú v likvidácii miest. Ich cieľ je spoločný, ale len jedna veľryba môže niesť titul najväčšieho ničiteľa hodného slávy Moby Dicka. Mestá sú predstavované kartami štyroch farieb. Veľryby (hráči) s využitím taktiky i stratégie získavajú suroviny, presúvajú karty na hernom pláne, a predovšetkým rozosievajú deštrukciu. Jadrom hrateľnosti je hľadanie najvýhodnejších kombinácii, pretože šťastie pri hode kockou o víťazovi nerozhoduje.

Priebeh hry:

Veľryba na ťahu hodí dvoma kockami, ktoré môže využiť k dvom akciám. Buď kocku položí na vybranú kartu na hernom pláne a získa toľko surovín, koľko ukazuje hodnota kocky, alebo kocku zaplatí a posunie kartou po hernom pláne o toľko miest, koľko zároveň zaplatí surovín.

Mestá sa dajú ničiť dvoma spôsobmi. Buď na konci pohybu kartou bude splnená podmienka znázornená na karte (karta musí susediť s kartou rovnakej farby, byť na danej pozícii, posunie sa do zrkadlovej pozície pod.) Alebo hráč zaplatí daný počet surovín a kartu zničí priamo. Počas jedného ťahu možno inteligentnou manipuláciou alebo zbieraním surovín zničiť všetky štyri karty na hernom pláne.

Koniec hry:

Hra končí vo chvíli, keď sú na hernom poli menej ako 4 karty a ďalšie nejdú doplniť. Veľryba s najviac zničenými mestami je vyhlásená za víťaza. Hra je veľmi rýchla, preto sa odporúča hrať toľko partií, koľko je pri stole hráčov, aby každý aspoň raz začínal.

Možno by sa Vám páčilo…