Švábí salát

8,90

Počet hráčov: 2 – 6
Doba hrania: 20 min.
Odporúčaný vek: od 6 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 4127 Kategórie: , Značky: , , EAN: 8594054913604

Popis

Švábí salát

Kartová hra Švábí salát – Máte radi zeleninu? Rozoznáte od seba karfiol, papriku, paradajku a šalát? Po partii “Švábího salátu” si tým už nebudete tak istí!

Už obrázok na škatuľke nie nepodobný hre Blafuj! dáva tušiť, že skôr než o stratégiu a taktiku pôjde v tejto hre o zábavu a smiech. V priebehu hry všetci spoločne vytvárajú miešaný zeleninový šalát. Hráč, ktorý je na ťahu, otočí hornú kartu zo svojho balíčka obrázkom hore, správne pomenuje zeleninu na ňom zobrazenú a kartu položí na spoločný odkladací balíček uprostred stola. Ak sa hráč preriekne, nesprávne pomenuje zeleninu, alebo dlho váha, berie si všetky odložené karty a pridá ich k svojmu balíčku. Cieľom je zbaviť sa všetkých svojich kariet.

Celé kúzlo hry spočíva v spomínanom “správnom” pomenovávaní. Ono to nie je tak jednoduché, ako sa zdá. Obvykle musí hráč nazvať zeleninu, ktorá je skutočne na karte. Je však niekoľko výnimiek, kedy naopak tento názov použiť nesmie a musí zaklamať. Ide o prípad, že rovnaký druh zeleniny obsahuje vrchná karta odkladacieho balíčku, alebo tento druh zeleniny v pomenovávaní použil hráč, ktorý hral naposledy. V takom prípade musím napr. paradajku nazvať paprikou, šalát karfiolom a podobne. Pre zvolenú “náhradnú” zeleninu samozrejme platia rovnaké obmedzenia. Tj. Napríklad ak som otočil papriku a hráč predo mnou zahral šalát ako “papriku”, volím iba medzi karfiolom a paradajkou.

Aby bol zmätok dokonalý, prichádzajú občas do hry tzv. karty tabu. Tie sú na každý druh zeleniny v balíčku iba dve. Pri ich otočení musí hráč povedať ?šváb?. Od tejto chvíle sa karty hrajú na druhú kôpku tak, aby tabu karta bola stále dobre viditeľná. Okrem vyššie uvedených pravidiel totiž platí globálny zákaz vysloviť druh uvedený na karte tabu. Ak sa teda vrátime k príkladu z predchádzajúceho odseku – v situácii, keď je tabu paradajka, mám pri otočení papriky z príkladu iba jedinú správnu možnosť – karfiol.

Rýchla kartová hra Šváby šalát precvičí Vašu pohotovosť a postreh.

 

Výrobca

ADC Blackfire

Možno by sa Vám páčilo…