Cortex

12,65

Počet hráčov: 2 – 6
Doba hrania: 15 min.
Odporúčaný vek: od 8 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 6535 Kategórie: , , Značky: , , , EAN: 3558380086949

Popis

Cortex

Cortex – Unikátna vzdelávacia spoločenská hra, kde budete čeliť 8 rôznym typom úloh. Precvičíte si logické mysleniepamäť, postreh, ale tiež schopnosť rozpoznávať predmety podľa hmatu alebo schopnosť riešiť úlohy pod časovým tlakom.

Vyzvite svojich súperov na súboj mozgových závitov!

Ukážte, že na to máte.

Cieľ hry:

Všetci hráči hrajú proti sebe pomocou 8 rôznych úloh, ktoré precvičujú rôzne funkcie mozgu. Kto  prvý získa 4 dieliky puzzle a zloží z nich mozog, vyhráva.

Príprava hry:

Na stôl sa položí 10 plastických kariet. Všetci hráči ich môžu vidieť približne 30 sekúnd a môžu si ich aj ohmatať. Potom sa plastické karty odložia nabok. Karty s úlohami a dotykové karty s výzvou sa zamiešajú a položia doprostred stola. Zadná strana týchto kariet ukazuje, či ide o kartu s úlohou, alebo o dotykovú kartu s výzvou (pozri popis nižšie).

Priebeh hry:

Hru začína najmladší hráč obrátením prvej karty z balíčka. Ak sa hráč domnieva, že pozná správne riešenie, čo najrýchlejšie položí ruku na kartu. Potom odpovie a dá ruku preč z karty, aby sa dalo overiť, či je odpoveď správna. Každý hráč smie odpovedať len jedenkrát počas jedného kola.

Správna odpoveď:

Hráč získa kartu a položí ju obrázkom dole pred seba. Pozor: hráč smie mať pred sebou maximálne štyri karty. Keby si hráč chcel ponechať kartu, ktorú práve vyhral, ale má už pred sebou položené štyri karty, musí jednu zo svojich kariet odložiť. Ak má hráč pred sebou položené dve identické karty (rovnaká zadná strana), môže ich vymeniť za jeden dielik puzzle mozgu.

Nesprávna odpoveď:

Ak hráč odpovie nesprávne, odloží kartu a v ďalšom kole nesmie odpovedať.

Koniec hry:

Ten, kto prvý zostaví všetky štyri dieliky puzzle mozgu, zvíťazí.

Popis 8 typov úloh:

  1. pamäť – Prikry kartu rukou. Bez toho, aby si dal ruku dole z karty, vymenuj všetkých 5 predmetov, ktoré vidno na karte. (Napríklad motýlik, okuliare, kľúč, dáždnik, balón)
  2. labyrint – Ktorý východ z labyrintu je správny? Začiatok je pri šípke. Je to A, B, C alebo D? (Napríklad východ C)
  3. farba – Aké slovo je napísané rovnakou farbou, akou znie? (Napríklad PINK je napísané ružovým písmom – správna odpoveď je teda „Pink“.)
  4. koordinácia – Na zadnej strane karty je ku každej ruke priradená nejaká farba a ku každému prstu nejaké číslo. Predná strana karty ukazuje, ktorý prst ktorej ruky máte položiť na miesto označené na obrázku. (Napríklad prostredník pravej ruky sa musí položiť na stred čela, zatiaľ čo voľná ruka, v tomto prípade ľavá, je položená na karte.)
  5. páry – Aké vyobrazenie je na karte dvojmo? (Napríklad nosorožec)
  6. frekventovanosť – Aké vyobrazenie je na karte vidieť najčastejšie? (Napríklad kocka s číslom 1 je tu štyrikrát.)
  7. abstrakcia – Ktorá časť sa najlepšie hodí do veľkého obrázka? (Napríklad iba časť A sa najlepšie hodí do obrázka.
  8. dotyková výzva – Táto karta umožňuje hráčovi, ktorý vyhral predchádzajúcu kartu, splniť dotykovú výzvu. Ostatní hráči zvolia jednu kartu z balíčka 10 plastických kariet a položia ju lícom dole pred hráča. Hráč má 10 sekúnd na to, aby uhádol pomocou hmatu predmet alebo štruktúru na karte. Môže odpovedať len raz (napríklad basketbalová lopta). Ak je odpoveď správna, získa hráč dielik pre puzzle mozgu. Plastická karta sa vráti späť do balíčka. Ak je odpoveď nesprávna, pokračuje hra jednoducho ďalšou kartou ako obvykle.

Hra Cortex obsahuje:

  • 90 kariet (74 kariet s úlohami, 6 dotykových kariet s výzvou, 10 plastických kariet, 6 puzzle mozgu – celkom 24 častí)
  • pravidlá.

Výrobca

ADC Blackfire

Možno by sa Vám páčilo…