Zľava!

Na palme

7,50

Počet hráčov:
2

Doba hrania:
20 min.

Odporúčaný vek:
od 8 rokov

Hra je v nemeckom jazyku. Slovenské pravidlá priložené.

Na sklade

Katalógové číslo: 3132022 Kategórie: , , Značky: , , EAN: 4035576030249

Popis

Na palme

Na palme – kartová spoločenská hra, kde 2 hráči bojujú s vtákmi rôznych hodnôt a snažia sa získať 10 najlepších miest na kŕmenie. Ale pretože v jednom priestore je povolený iba jeden vták, existuje konkurencia. Cieľom hry je chytro umiestniť vtáky, blafovať a nie podvádzať – aj keď to pútavá téma vyžaduje.

Myšlienky hry:

Rajky sa najradšej slnia na vysokej palme. Zo všetkého najlepšie miesta sú ale úplne hore, preto tam chcú byť všetci. Bohužiaľ na každom mieste môže sedieť iba jeden vták. Súperenie o najlepšie miesta je v plnom prúde. Najľahšie to majú tí najväčší vtáci. Aby sa dostali úplne hore, musia tí malí múdro blafovať. Tiger však zaženie aj toho najsilnejšieho vtáka a tak je zase o jedno miesto viac.

Príprava:

Hrací plán sa rozloží medzi dvoch hráčov tak, aby obaja sedeli pozdĺž dlhej strany. Každý z hráčov dostane jednu sadu kariet, ktorú dobre premieša a potom ju zakrytú položí pred seba. Vedľa neskôr vytvorí svoj odkladací balíček.

Priebeh hry:

Hrá sa na dve kolá. Každý hráč sa raz stane štartujúcim hráčom. Výsledky oboch hracích kôl sa spočítajú. Víťazom sa stáva hráč s vyšším počtom bodov. Hráči sa dostávajú na rad postupne. Obaja hráči sa snažia odkladať karty na svojej strane hracieho plánu tak, aby na konci hracieho kola obsadili čo najvyšší počet miest s najväčšou bodovou hodnotou. Po ukončení ťahu môže byť každé miesto obsadené iba z jednej strany. Ak sú už miesta obsadené súperovými vtákmi, je možné ich získať použitím vlastného silnejšieho vtáka.

Hrací ťah:

Hráč na ťahu vezme vždy hornú kartu zo svojho balíčka a pozrie si ju, bez toho, aby ju ukázal protihráčovi. Potom si na svojej strane vyberie jedno voľné odpočívadlo, ktoré by chcel svojím vtákom obsadiť. Pritom vždy existujú dve možnosti – buď je miesto na oboch stranách voľné alebo sa na strane protihráča už jeden vták nachádza a hráč ho chce vyhnať a toto miesto obsadiť.

 Kartová spoločenská hra Na palme obsahuje:

  • 1 hrací plán s 10 odpočívadlami s bodovou hodnotou 1 až 10
  • 26 kariet – 2 sady vtákov s hodnotami 1 – 12 a jeden tiger

Hra je v nemeckom jazyku. Slovenské pravidlá priložené.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…