Zľava!

Euphrat & Tigris

Original price was: 26,90€.Current price is: 16,80€.

Počet hráčov:
2 – 4

Doba hrania:
45 min.

Odporúčaný vek:
od 12 rokov

Hra je v nemeckom jazyku. Slovenské pravidlá priložené. Kartičky v hre sú jazykovo nezávislé.

Na sklade

Katalógové číslo: 807 Kategórie: , , Značky: , , , EAN: 4001504481551

Popis

Euphrat & Tigris

Euphrat & Tigris – Úrodná pôda medzi riekami Tigris a Euphrat. Okolo roku 3000 pred Kristom sa tu vyvíjali mocní vodcovia, kráľovstvá a dynastie. Útoky a puče susedných kráľovstiev sú na poradí dňa. Ale ten, kto dobre plánuje, sa stane vecou legendy. Nepočuli sme to už predtým? Absolútne, ale nie v tejto podobe. Odteraz trend „kartovej hry“ medzi stolnými hrami dosiahol klasickú hru. Táto spoločenská hra  ponúka jednoduchšiu a rýchlejšiu hru, ale stále bude pekne vybavená asi 200 kartami a 16 potlačenými drevenými diskami.

Cieľ hry Euphrat & Tigris:

Cieľom hráčov je rozvíjať svoje dynastie v štyroch oblastiach:

  • populácia (čierna farba, kráľ)
  • obchod (zelená farba, obchodník)
  • náboženstvo (červená farba, kňaz)
  • poľnohospodárstvo (modrá farba, poľnohospodár)

Hráči umiestňujú svojich veliteľov do kráľovstiev, rozširujú tieto kráľovstvá, stavajú lode a bojujú v konfliktoch. Za všetky tieto činnosti získavajú víťazné body v štyroch oblastiach odlíšených farbami. Zvíťazí ten, komu sa podarí získať víťazné body vo všetkých oblastiach vyrovnane.

Kráľovstvo

Každá skupina horizontálne či vertikálne susediacich kariet tvorí kráľovstvo. Horizontálne spojenie môže prebehnúť iba kartou medzi dvoma kartami pokladov. V jednom kráľovstve môže byť viac veliteľov, ale nikdy tam nemôžu byť dvaja velitelia rovnakej farby.

Príprava hry Euphrat & Tigris:

Každý hráč si vyberie jednu z dynastií označených symbolom (lukostrelca, leva, býka alebo hrnčiara). Zároveň si k sebe vezme štyri žetóny veliteľov s týmto symbolom v štyroch farbách. Tiež si každý hráč vezme jednu kartu katastrofy. Karty lode dajte nabok, dostanú sa do hry neskôr.

Vezmite 8 kariet pokladov a rozložte ich na stôl do rady tak, aby sa medzi nich vždy vošla jedna ďalšia karta. Pod nich do stĺpcov ďalších 8 kariet. Každá karta pokladu je prvou kartou kráľovstva. Zvyšných 185 civilizačných kariet zamiešajte a rozdajte 8 kariet každému hráčovi. Zo zvyšného balíčka náhodne vyberte 30 kariet a dajte ich späť do krabice. Zvyšné karty rozložte do niekoľkých rozložte do niekoľkých balíčkov, aby ich všetci hráči mali po ruke.

Spoločenská hra Euphrat & Tigris – priebeh hry :

Náhodne vyberte začínajúceho hráča. Hráči sa budú striedať na ťahu v smere hodinových ručičiek. Hráč, ktorý je na ťahu môže urobiť 2 akcie. Môže si vybrať z troch možných akcií. Môže urobiť dvakrát rovnakú akciu, s výnimkou zahratia karty katastrofy, ktorú môže zahrať iba raz za celú hru.

  1. Umiestniť alebo premiestniť svojho veliteľa
  2. Umiestniť civilizačnú kartu
  3. Zahrať kartu katastrofy

Spoločenská hra Euphrat & Tigris – koniec hry a určenie víťaza:

Hra končí dvoma možnými spôsobmi:

  1. Nezostáva dosť kariet, aby všetci hráči po ťahu niektorého z nich mohli dobrať do 8 kariet.
  2. Pokiaľ na konci ťahu niektorého z hráčov zostáva v hre iba jedna karta pokladu.

Všetci hráči vezmú svoje balíčky víťazných bodov a roztriedia karty v nich podľa farieb. Karty pokladov môže hráč ľubovoľne pridať ku kartám ktorejkoľvek farby. Každý hráč získal toľko víťazných bodov, koľko má v balíčku kariet farby, ktorej má najmenej (najslabšia farba). Zvíťazí hráč, ktorý má najviac kariet vo svojej najslabšej farbe. Ak nastane remíza, rozhoduje väčší počet kariet v druhej prípadne tretej a nakoniec štvrtej najslabšej farbe.

Hra je v nemeckom jazyku. Slovenské pravidlá priložené. Kartičky v hre sú jazykovo nezávislé.

Možno by sa Vám páčilo…