Zľava!

Arne

Original price was: 9,99€.Current price is: 4,96€.

Počet hráčov:
2 – 4

Doba hrania:
10 – 25 min.

Odporúčaný vek:
od 7 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 10388 Kategórie: , , Značky: , , EAN: 5411068661518

Popis

Arne

Arne – je to drzá, kreatívna kartová spoločenská hra. A vždy je okorenená neočakávanými zvratmi. Ako hráč zmeníte smer hry, ochránite svoje vlastné karty a zničíte stratégiu svojich súperov. Vaše šťastie sa môže kedykoľvek zmeniť. Arne doslova ide každým smerom.

Táto kartová spoločenská hra je vhodná pre všetky vekové kategórie. Rodičia, deti, starí rodičia … šance každého na výhru sú rovnaké.

Kartová spoločenská hra sa skladá zo 4 farebných kariet (žltá, zelená, červená a modrá) a 88 kariet rozdelených na čierne a biele karty. Biele karty sú ďalej rozdelené na hodnotové a akčné karty. Každý hráč si vyberie 1 kartu, s ktorou bude hrať. Účelom hry je získať čo najviac hodnotových kariet a teda bodov vami zvolenej farby.

Každý hráč si vyberie jednu farebnú kartu. Farebné karty sú rovnako farebné na oboch stranách. Každý z hráčov pred seba položí farebnú kartu tak, aby ostatní hráči videli, s ktorou farbou bude hráč hrať. Ak hrajú iba 3 hráči, karty zostávajúcej farby sa budú používať ako žolíky. Ak budú hrať iba 2 hráči , každý z hráčov si zvolí 2 farby.

Každému hráčovi sa rozdá 8 kariet. Zvyšok sa dá na kôpku uprostred hracej plochy, do tzv. banku nehraných kariet a to rubovou stranou nahor. Najmladší hráč začína hru, ktorá ďalej pokračuje po smere hodinových ručičiek. Smer hry však môže byť zmenený kartou “zmena smeru”.

Každé kolo začína tým, že si hráč vezme jednu kartu z banku. Každý hráč musí v každom kole hrať jednou bielou kartou. Biele hodnotové karty vašej farby môžete vykladať do radu pred seba. Biele akčné a biele hodnotové karty ostatných farieb než je vaša farba, budete odkladať na kôpku odohratých kariet, ktorá bude vedľa banku a to bielou stranou nahor. Jedinou výnimkou v tomto pravidle je, že keď je spoločne s hodnotovou kartou použitá karta “Chameleón” . Keď nemáte v ruke žiadnu bielu kartu, nemusíte hrať čiernou kartou. S čiernymi kartami môžete hrať kedykoľvek sa vám zapáči a to aj keď práve nie ste na rade.

Arne je podobná hra ako UNO.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…