Mars Teraformace Venuše

17,99

Počet hráčov: 1 – 5
Doba hrania: 90 – 120 min.
Odporúčaný vek: od 12 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 4868 Kategórie: , Značky: , EAN: 8595558302932

Popis

Mars Teraformace Venuše

Mars Teraformace Venuše – Teraformácia Marsu úspešne začala, a tak sa ľudia rozhodli poobzerať aj inde. Kolonizácia Venuša sa pre Svetovú vládu javí ako ďalšia dôležitá misia pre rozvoj našej civilizácie. Teraformácia tejto horúcej nehostinnej planéty ale nebude ľahká úloha. Atmosférický tlak na povrchu dosahuje 9 MPa a teplota 470 ° C vďaka oxidu uhličitému, ktorý tvorí takmer 97% venušského vzduchu. Kto by sa ale nechcel vznášať v oblakoch tvorených kyselinou sírovou?

Mars Teraformace Venuše je názov druhého rozšírenia pre strategickú hru Mars: teraformácia. Pri hre s Venušou sa hráči môžu zúčastniť teraformácie a osídľovania tejto planéty a ďalších miest vo vnútornej Slnečnej sústave. Hráči zbehlí v hraní základnej hry nebudú mať s Venušou mnoho ťažkostí, keďže toto rozšírenie prináša len minimum nových pravidiel.

Hra obsahuje

Herný plán Venuša, ktorý sa položí vedľa plánu Marsu. Je na ňom iba jedna stupnica, ktorá vyjadruje celkovú úroveň teraformácie Venuša, a ďalej štyri špeciálne polia vyhradené pre pevne dané mestá. Dve z nich sa týkajú samotnej Venuše, a to Stratopolis mesto vysoko v oblakoch a Maxwellova základňa, umiestnená na životu nepriateľskom povrchu planéty. Ďalším špeciálnym mestom je Mesto Úsvitu, ktoré symbolizuje kolonizáciu Merkúru, planéty najbližšej Slnku. Posledným mestom na plániku je nám najbližšia Metropola Luna, nachádzajúca sa na Mesiaci.

Rozšírenie ďalej obsahuje 49 kariet projektov (z nich štyri sú karty v prípade uvedených špeciálne mestá) a 5 kariet korporácií, z ktorých je väčšina nejako spätá s Venušou. Časť kariet nesie nový symbol kategórie Venuša. Pred začatím partie sa môžete rozhodnúť, či každý hráč dostane na výber z jednej korporácie z tohto rozšírenia a jednej zo základnej hry, alebo dve náhodné korporácie zo všetkých zmiešaných dohromady.

Hra prináša nový typ hernej suroviny levitujúce plošiny. Plošiny môžu poslúžiť k najrôznejším veciam, od teraformovaniu Venuše, cez zisk peňazí po zisk víťazných bodov. Plošiny bývajú občas charakterizované ako univerzálnejšie mikróby zo základnej hry.

Pre vyváženosť je do hry pridaný jeden nový čestný titul a jedna nová súťaž. Ich doštičky sa položia na hlavný herný plán Marsu a sú ďalšími cieľmi, na ktoré sa môžu hráči sústrediť. Titul Kráľ plošín môže získať ten, kto na svoje karty nazbiera aspoň sedem jednotiek plošín. Súťaž Expert na Venuši vyhrá ten, kto bude mať na svojich vyložených kartách najviac symbolov Venuše. Aj napriek tomu, že tak v hre bude šesť titulov a šesť súťaží, je stále možné získať najviac tri tituly a vyhlásiť tri súťaže.

Koniec hry

Nie je Venušou nijako ovplyvnený (okrem sólo hry). Hra stále končí na konci generácie, v ktorej hráči dosiahli maxim troch hlavných parametrov teraformácie Marsu (teplota, oceány, kyslík). V sólo hre je potrebné dosiahnuť aj maxima na stupnici teraformácie Venuša. Novinkou je zavedenie Solárnej fázy na konci každej generácie po skončení produkčnej fázy pokiaľ nie sú splnené podmienky konca hry, začínajúci hráč v aktuálnej generácii vyberie jeden zo štyroch faktorov (teplota, oceány, kyslík, Venuša) a menom Svetovej vlády ho zdvihne o jeden diel.

Venuša rozširuje možnosti hráčov a privádza tak k životu nové herné stratégie. Hranie s týmto rozšírením obohacuje základnú hru, bez toho by sa ale predĺžila herná doba alebo výrazne zvýšila komplexnosť.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,1 kg

Možno by sa Vám páčilo…