Hra o trůny – karetní hra

32,99

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 120 min.
Odporúčaný vek: od 14 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 3989 Kategórie: , Značka: EAN: 8594054911846

Popis

Hra o trůny – karetní hra

Hra o trůny – karetní hra – “Keď hráš hru o tróny, buď zvíťazíš, alebo zomrieš. Žiadna stredná cesta neexistuje. ”

– Cersei Lannister

Hra o tróny je kartová hra od firmy Fantasy Flight Games, ktorá sa odohráva vo fiktívnom fantasy svete Piesne ľadu o ohňa od spisovateľa George R.R. Martina. Ide o druhú edíciu kartové hry, ktorá vyšla pôvodne ako zberateľská kartová hra (v roku 2002) a neskôr znova vydaná ako živá kartová hra (v roku 2008). Každý hráč má na výber jednu z ôsmich frakcií súperiacich o moc v Západozemí. Hra sa hrá v kolesách, ktorá sa skladajú zo siedmich rôznych fáz. Hru vyhráva hráč, ktorý nazbiera 15 žetónov moci.

Príprava hry:

Hra začína počiatočným vyložením kariet, v ktorom môže každý hráč vyložiť karty do hodnoty ôsmich zlatiek lícom nadol. Potom si potiahne karty v ruke do počiatočnej hodnoty siedmich kariet a obaja hráči odhalí vyložené karty.

Priebeh hry:

Klasické herné kolo začína vždy fázou plánovania, v ktorej si každý hráč vyberie jednu kartu plánov zo svojho balíčka plánov. Určí sa prvý hráč a príjem zlata z týchto kariet.

Po určení prvého hráča prebehne fáza doberanie kariet, v ktorej si každý hráč potiahne z herného balíčka dve karty do svojej ruky.

Nasleduje fáza vykladanie, počas ktorej vykladá karty postáv, lokácií a doplnkov zo svojej ruky. Po prvom hráči to isté urobí druhý hráč.

Po fáze vykladanie nasleduje fáza výziev, v ktorej začína prvý hráč a má možnosť zaútočiť na súpera pomocou výziev. Hráč má k dispozícii tri typy výziev. Vojenskú, po ktorej víťazstvo si musí brániaci hráč zabiť postavy na stole. Po porážke v intrigánska výzve musí porazený hráč odhodiť karty z ruky. Nakoniec po mocenské výzve presunie útočiaci hráč žetóny moci zo súperovej karty frakcie na svojej. Potom, čo odohrá všetky výzvy prvý hráč, môže útočiť druhý hráč. Každý typ výzvy môže hráč k útoku využiť iba raz za kolo.

Po fáze výziev nasleduje fáza dominancie. Každý hráč spočíta silu všetkých stojacich postáv. Hráč s najvyššou hodnotou získa jeden žetón moci.

Ďalšou fázou je fáza postavenie, v ktorom si každý hráč “postaví” všetky “kľačiaci” karty.

Poslednou fázou je fáza zdanenia, v ktorej sa odhodí všetko zlato, ktoré hráčom ostalo. Navyše sa zredukuje u každého hráča počet kariet na ruke na hodnotu určenú kartou plánu.

Koniec hry:

Ak v akomkoľvek okamihu hry dosiahne hráč 15 žetónov moci, hra okamžite končí a tento hráč sa stáva víťazom.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg