Rytíř Klouzek

21,99

Počet hráčov: 1 – 4
Doba hrania: 15 – 45 min.
Odporúčaný vek: od 7 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 5774 Kategórie: , , Značky: , , , , EAN: 8595558303687

Popis

Rytíř Klouzek

Rytíř Klouzek – je elegantná zručnostná kooperatívna spoločenská hra, ktorá je naozaj perfektná pre rodinné hranie. Je dokonale spracovaná, premyslená, vyžaduje intenzívnu komunikáciu a spoluprácu a užijete si pri nej kopu zábavy. Podarí sa vám spoločnými silami prekľučkovať rytierom po piatich mapách jedného sveta?

Kto nezablúdi v Klzkove, ten sa ani v bludisku nestratí. Rytíř Klouzek, či chcete alebo nie, pripomína záverečnú disciplínu legendárneho detského programu Bludisko. Namiesto obrej dosky tu ale spoločne manipulujete s malou doskou. A namiesto obyčajných guličiek tú na guľôčke sedí rytier. Naozaj bezchybná záležitosť pre rodinné hranie!

Zlí zloduchovia obsadili naše krásne kráľovstvo a uviedli ho do strašného chaosu! Musíte kráľovstvo zachrániť, a to hneď!

Vašou úlohou bude previesť spoločnou rukou chrabrého rytiera dobrodružstvom plným zvratov, nástrah a prekážok až do cieľa.

K dispozícii sú štyri svety, štyri rôzne prostredia, ktoré každé pozostáva z piatich máp, ktoré musí rytier absolvovať s minimálnou stratou srdiečok (životov). Jednotlivé mapy kladú na hráča odlišné nároky, obsahujú rôzne druhy prekážok a nástrah. Základom je však vždy previesť rytiera po línii svetla až do cieľa.

Deje sa tak prostredníctvom spolupráce a nakláňaniu rámčeka. Rámček obsahuje štyri pohybové pacičky – každú môže ovládať jeden hráč. Dobrá komunikácia je tu základ. Hráči sa musia dohovárať, čo urobia, inak by sa rytier ani nedal do pohybu. Na mape navyše musia plniť úlohy – vyhýbať sa dynamitom, aby sa neprevrhli, postrkovať banditov do dier, a pod.

Ak sa im to nepodarí a niektorá z prekážok sa ukáže nad ich sily, stráca srdiečko. Zvíťaziť môžu len v prípade, že dokážu prejsť všetkých päť máp tak, aby im zostalo aspoň jedno srdiečko.

Hra obsahuje 20 máp s rastúcou náročnosťou.

Kooperatívna spoločenská hra Rytíř Klouzek obsahuje:

  • 1 dosku s pascami
  • 4 plastové páky
  • 20 máp znázorňujúcich 4 rôzne prostredia
  • 1 figúrka rytiera
  • 8 prekážok (2 brány, 2 veľké ohrady, 2 malé ohrady a 2 balvany)
  • 9 nástrah (4 výbušné míny, 4 banditi očíslované 1-4 a 1 figúrka vodcu banditov)
  • 1 počítadlo životov (s vyznačenými tromi úrovňami obtiažnosti)
  • 1 srdiečko
  • 1 mechanický ukazovateľ pre uloženie rozohranej hry

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…