Doba Kamenná Junior

23,40

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 30 min.
Odporúčaný vek: od 5 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 4392 Kategória: , , Značky: , , , EAN: 8595558302512

Popis

Doba Kamenná Junior

Doba Kamenná Junior – detská rodinná spoločenská hra. V dobe kamennej sa život ľudí veľmi líšil od toho dnešného. Ľudia museli usilovne pracovať, aby si postavili skromné ​​chyže. Jedlo si lovili, alebo zbierali bobule a huby. Svoje skromné ​​životy žili obklopení prírodou. Keď slnko zapadlo, kvôli svetlu a teplu sa zhromažďovali okolo ohňa. Spoznajte ich svet spoločne s Jonom a JADO, dvoma deťmi z doby kamennej. Nechajte svoju predstavivosť, aby vás preniesla späť do dávnej minulosti. Zbierajte bobule, vydajte sa na ryby a postavte svoju vlastnú dedinu.

Hra Doba kamenná Junior je ako už názov naznačuje odľahčenou verziou Doby kamennej určenú pre deti (podľa odporúčania už od piatich rokov). Hráči sa v hre ujímajú role starších dediny, ktorý má na starosti jej blahobyt a rozvoj. Ich cieľom je vo svojej dedine vybudovať ako prvé tri chyže.

Príprava hry:

Príprava hry spočíva v rozložení hracieho plánu, na ktorý hráči rozostavia drevené žetóny surovín a okolo rozloží lícom nadol 14 kartónových žetónov lesa. Každý hráč si vezme zástenu (predstavujúce jeho dedinu) a figúrku vo svojej farbe, ktorú postaví na počiatočné pole hry – dedinu. Vyžrebujú (alebo vyberú) začínajúceho hráča a hra môže začať.

Priebeh hry:

Hra sa hrá na kolesá, v rámci ktorých sa hráči striedajú na ťahu. Hráč na ťahu najprv otočí jeden žetón lesa lícom nahor. Na žetónu sa objaví buď obrázok hracie kocky (s určitým počtom očiek), alebo obrázok jednej z dostupných akcií. V prípade hracie kocky hráč postúpi o príslušný počet polí po hracom pláne, v prípade obrázku akcie sa na príslušné pole akcie presunie priamo. V oboch prípadoch potom príslušnú akciu vykoná (zisk suroviny, ich smena, stavba …). Týmto spôsobom hráči zhromažďujem suroviny, ktoré následne môžu vďaka jednej z akcií použiť na stavbu chatrčí.

Koniec hry:

Koniec hry nastáva v okamihu, kde sa niektorému z hráčov podarí postaviť tretí búde. V tom okamihu je hra u konca a tento sa stáva víťazom.

Detská rodinná spoločenská hra obsahuje:

  • 1 hrací plán
  • 4 dediny
  • 35 žetónov
  • 24 veľkých drevených figúrok a surovín
  • pravidlá

Možno by sa Vám páčilo…