Vesmír s elektronickou ceruzkou

62,99

Počet hráčov: 1
Odporúčaný vek: od 6 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 5961 Kategória: Značky: , , EAN: 8590228046215

Popis

Vesmír s elektronickou ceruzkou

Vesmír s elektronickou ceruzkou – Čo by asi povedali starovekí hvezdári astronómovia na dnešné poznatky o vesmíre? Poďme sa pozrieť so sadou Kúzelné čítanie.  Zistíme akú dlhú cestu prešiel výskum vesmíru od prvotných pozorovaní hviezd až po lety na Mesiac a ešte ďalej.

Profesor Pulzar, Albína, Jonáš, pes Ajnštajn a mačka Eris budú našimi sprievodcami knihou, ktorá prináša pohľad na vesmír od dávno minulých dôb až po súčasnosť.

Kniha Kúzelné čítanie Vesmír

Hviezdy a hvezdári

Kto bol priekopníkom vedy o vesmíre a vďaka komu toho toľko vieme? Zoznámte sa so starovekými grékmi akými boli Pytagoras, Ptolemaios, Hérakleitos alebo notoricky známymi Galileom Galileim, Johannesom Keplerom a ďalšími.

Astronómovia a galaxie

Zaujíma vás, ako vznikol, z čoho sa skladá, prečo planéty obiehajú okolo Slnka, čo sú čierne diery a čo všetko ešte môžeme vo vesmíre nájsť? Môžete sa tu zoznámiť s niekoľkými významnými astronómami a fyzikmi, ktorí svojimi objavmi prispeli k poznaniu a pochopeniu vesmíru.

Slnečná sústava

Poďte sa s profesorom Pulzarom pozrieť, ako planéty v slnečnej sústave obiehajú okolo Slnka. V slnečnej sústave sa všetko točí. Planéty, trpasličie planéty a planétky obiehajú okolo Slnka po rôzne dlhých eliptických dráhach a každá sa pri tom pohybuje inou rýchlosťou. Preto má každá inú obežnú dobu okolo Slnka.

atď…

Knižka obsahuje viac ako 2600 zvukov a textov

Knižku nahovorili Lucia Vráblicová a Marián Miezga.

Výrobca

Albi

Možno by sa Vám páčilo…