Fauna

42,90

Počet hráčov: 2 – 6
Doba hrania: 30-60 min.
Odporúčaný vek: od 10 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 3874 Kategórie: , , Značky: , , EAN: 8595558300662

Popis

Fauna

Fauna je vzdelávacia hra, v ktorej nájdete takmer všetko o zvieratách. 360 zvierat čaká na to, aby ste správne určili alebo odhadli ich váhu, dĺžku, dĺžku ich chvosta a výskyt na mape sveta. Čím presnejšie sa trafíte, tým viac bodov získate.

Možno tušíte, že žirafa môže byť vysoká päť metrov a krokodíl nílsky môže vážiť až 700 kilogramov. Ale viete, aký dlhý je chvost ľadového medveďa a kde vlastne žije ropušenka, Mangusta alebo urzon?

Tieto a mnohé ďalšie veci sa môžete dozvedieť, keď si zahráte vedomostnú hru Faunu. V každom kole hry sa budete snažiť odhadnúť miesta výskytu, dĺžku, hmotnosť a dĺžku chvosta niektorého zo zvierat.

Hrá sa na veľkom hernom pláne zobrazujúceho mapu sveta a tri merné osi a kariet s otázkami.

Priebeh hry Fauna: 

Začínajúci hráč odhalí kartu s otázkou. Necháva ju v špeciálnom stojane, ktorý ukazuje len vrchnú časť karty s otázkou. V spodnej časti sú potom správne odpovede. Jeden po druhom potom hráči umiestňujú svoje kocky.

Umiestniť ich môžu jednak na mapu a jednak na osi. V danom kole musí umiestniť aspoň jednu kocku, pokojne však môžu zariskovať a postupne umiestniť všetko, čo majú. Musí však rešpektovať pravidlo, že na danom poli smie ležať len jedna kostička.

Body sa potom počítajú oddelene za mapu a za osi. Body za umiestnenie na mapu sa prideľujú podľa špeciálnej tabuľky, ktorá je založená na početnosti výskytu živočíšneho druhu na planéte. Body za umiestnenie na osi potom hráči získavajú za správnu odpoveď (7 bodov) a za umiestnenie hneď vedľa správnej odpovede (3 body). Takto umiestnené kocky si hráči môžu vziať späť do zásoby.

Ak však hráči riskujú príliš a kocky umiestnia chybne, dočasne o ne prichádzajú. Po jednej kocke späť dostanú až na začiatku ďalšieho kola.

Fauna bola ako vôbec prvá vedomostná hra v roku 2009 nominovaná na prestížne ocenenie v oblasti spoločenských hier Spiel des Jahres v Nemecku.

Hra Fauna obsahuje:

  • veľkú hraciu dosku
  • 180 veľkých kariet s 360 zvieratami
  • 42 drevených kociek hráčov
  • 30 drevených kociek označenie
  • figúrku pre začínajúceho hráča
  • krabičku na karty

Hra je v CZ jazyku !

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Výrobca

Mindok

Možno by sa Vám páčilo…