Minútová říše Legendy

16,99

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 15 min.
Odporúčaný vek: od 8 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 3118 Kategórie: , Značka: EAN: 8595558301423

Popis

Minútová říše Legendy

Minútová říše Legendy – Vybudujte svoju mocnú ríšu, obsadzujte ostrovy, ničte cudzie armády zhromažďujte sily a rozširujte svoj národ

Minútová ríše Legendy je pokračovanie skôr vydanej Minútovej ríše. V hre ide o to nazhromaždiť čo najviac víťazných bodov. Tieto body získavame obsadzovaním územia a nákupom kariet. Hráči si môžu vybrať z niekoľkých národov kde každý z nich nejakú špeciálnu vlastnosť (napr. Berie zajatcov pri ničení armád).

Príprava hry:
Hra sa pripravuje rýchlo plán sa zloží ľubovoľne zo 4 obojstranných dielcov, každý hráč si vyberie národ, za ktorý bude hrať, dostane drevené kocky znázorňujúce jeho armády, ďalej dostane 3 malé drevené hrady a na koniec nejaký ten peniaz. Tým je príprava hotová.

Priebeh hry:
Hra prebieha na kolá. Hráč, ktorý je na ťahu, si vyberie jednu zo šiestich odhalených kariet a zaplatí za ňu čiastku podľa poradia, v akom boli karty rozdané (0 3 peniaze). Po odobratí karty sa všetky karty posunú a na koniec sa potiahne nová karta. Týmto mechanizmom sa karty postupne zlacňujú. Hráč potom vykoná akciu, ktorá je na karte uvedená vytvorí armádu, presunie armádu, postaví nové mesto, alebo zničí cudziu armádu. Potom si hráč kartu vyloží pred seba. Na kartách sú uvedené bonusy (jednotky navyše, posuny navyše …), ktoré môže hráč využiť v ďalších kolách.

Koniec hry:
Po odohraní stanoveného počtu kôl sa spočítajú body a hráč s najväčším počtom bodov vyhráva.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg