Zľava!

Haste Bock?

27,99

Počet hráčov:
2 – 4

Doba hrania:
45 min.

Odporúčaný vek:
od 10 rokov

Hra je v nemeckom jazyku. Slovenské pravidlá priložené.

Upozornenie : Krabica je bez ochranného obalu!

Na sklade

Katalógové číslo: 3132030 Kategória: , , Značky: , , , EAN: 4015682263007

Popis

Haste Bock?

Haste Bock? – čiže “panika na panstve” je neobvykle zábavná rodinná spoločenská hra, s ktorou sa rozhodne nudiť nebudete. Oplýva totiž kombináciou skvelej hrateľnosti s krásnym grafickým spracovaním, čím sa stáva absolútnym unikátom medzi spoločenskými hrami. Nielen, že sa u nej skvele pobavíte, ale tiež dokonale precvičíte vaše mozgové závity.

Na lúke vypukla panika! V ovčom stáde sa šíri vzrušenie.Roger, baran ako obrázok, privádza do varu srdce všetkých ovčích dám. A aby toho nebolo málo, číha na kraji pastviny strihač, pred ktorým si nie je žiadna ovca istá svojou vlnou. Úbohé ovce! Ako majú vôbec vedieť, kam skôr bežať? Komu z vás sa podarí, dostať svoje ovečky v správny čas na správne miesto?

Rodinná spoločenská hra Haste Bock – cieľ hry:

Víťazom sa stáva hráč s najvyšším počtom bodov. Bodovacia škála je súčasne “časovým ukazovateľom”, po ktorom sa pohybuje kameň času.

Skrátené pravidlá

Pred začiatkom hry:

Závod o najlepšie miesta na pastvine. Každý hráč hádže kockou a posúva ovce, pri hre v dvoch prebehne táto akcia 2 krát

Hra prebieha v smere hodinových ručičiek

 • Hráč si zvolí akčnú kartu. (Pri hre v dvoch musí hráč použiť aj posunovaciu kartičku, pri hre v troch je to dobrovoľná akcia.)
 • Hráč urobí zvolenú akciu.
 • Urobí sa pohyb kameňa času.
 • V prípade potreby sa spočítajú body.
 • Pokiaľ sa kameň času dostane po akcii hráča na políčko ovčia panika, posunie hráč ovcu, ktorej farba mu padla pri hode kockou.

Možné akcie:

 • Ovčí krok – Hráč pohne ovcou na ľubovoľné susedné políčko.
 • Baranidlo – Hráč svojou ovcou posunie inú ovcu/niekoľko oviec v ktoromkoľvek smere.
 • Baraní skok – Vlastná ovca môže preskočiť ľubovoľný počet ostatných oviec v ktoromkoľvek smere.
 • Stádový pud – Hráč môže posunúť celým stádom o 90 stupňov.
 • Karavána oviec (diagonálna) – Všetky ovce sa diagonálne posunú o jedno políčko. Všetky sa pohnú jedným smerom.
 • Karavána oviec (vodorovná, zvislá) – Všetky ovce sa posunú o jedno políčko, buď vertikálne alebo horizontálne. Všetky sa pohnú jedným smerom.
 • Koryto – Všetky ovce sa posunú jedným smerom, čo najbližšie k línii políčok zvolených hráčom.

Rodinná spoločenská hra Haste Bock – Bodovanie:

 1. fáza: (Body iba pre hráča, ktorý bol práve na ťahu.) Pokiaľ stoja vlastné ovce vedľa seba vodorovne alebo zvisle, pridelia sa dva body, diagonálne 1 bod.
 2. fáza: (Body pre všetkých hráčov potom, čo sa kameň času dostane za stenu alebo do ohrady.) 4 body za každú ovcu, ktorá sa nachádza v rade čo najbližšie k Rogerovi, ovce v ďalšej rade dostanú 3 body, 2 body, ovce v štvrtej rade dostanú 1 bod. Ostatné nezískajú nič.
 3. fáza: (Body iba pre hráča, ktorý bol práve na ťahu.) Za každú ovcu, ktorá stojí na políčku, ktoré vodorovne alebo zvisle susedí s čiernou ovcou, sa pridelia 2 body. Za diagonálne susediace ovce 1 bod.
 4. fáza: (Body pre všetkých hráčov potom, čo sa kameň času dostane za stenu alebo do ohrady.) 4 body za každú ovcu, ktorá je v rade čo najviac vzdialenej od Jacquesa. Ovce v radách pred ňou získajú 3,2 a 1 bod. Ostatné ovce nedostanú nič. Ovce stojace v rade bezprostredne rped strihačom nikdy nezískavajú body.

Hra je v nemeckom jazyku. Slovenské pravidlá priložené.

Upozornenie : Krabica je bez ochranného obalu!

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…