Donuty

19,99

Počet hráčov: 2
Doba hrania: 10 – 15 min
Odporúčaný vek: od 8 rokov
Jazyk hry: nezávislý
Jazyk pravidiel: CZ

Na sklade

Katalógové číslo: 7656 Kategórie: , Značky: , EAN: 8595680303005

Popis

Donuty

Donuty – Piškvorky trochu inak. Lahodná a taktická bitka.

Náhodne poskladajte zo 4 doštičiek herný plán, dajte každému 15 donutov a hrajte. Každý ťah určuje, kam môže hrať protihráč. Vaším cieľom je zostaviť niekoľko 5 donutov a neumožniť súperovi, aby sa vám do nej zmestil so svojimi.

Ako hrať:

Prvý z vás umiestni svoj donut na ľubovoľné pole na hernej ploche. Čiara na poli, na ktorej ste práve položili svoj donut, určuje, kam môže zahrať svoj donut protihráč. Váš protihráč potom umiestni jeden svoj donut na ľubovoľné voľné pole v smeroch určených touto čiarou. Po umiestnení protihráčovho donutu hráte opäť vy, a aj vy musíte svoj ďalší donut položiť v línii určenej čiarou na práve obsadenom poli. Takto sa striedate.

Ak sú už všetky polia v smere určenom protihráčovým zahraným donutom obsadené, ignorujte vyššie uvedené pravidlo a zahrajte svoj donut na ľubovoľné voľné pole.

Ak umiestnite jeden alebo viac svojich donutov medzi dva donuty vášho protihráča, dôjde ku “vloženiu”. Akonáhle dôjde k tejto situácii, obrátite dva protihráčové donuty, ktoré s práve umiestneným susedia, vašou farbou hore.

Piškvorková hra obsahuje:

  • 30 drevených donutov
  • 4 obojstranné doštičky herného plánu
  • 1 list pravidiel v českom jazyku

Výrobca

ADC Blackfire

Možno by sa Vám páčilo…