Příbehy z kostek Fantazie

10,99

Počet hráčov: 1 – 12
Doba hrania: 20 min.
Odporúčaný vek: od 8 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 4659 Kategórie: , , Značka: EAN: 602573199091

Popis

Příbehy z kostek Fantazie

Příbehy z kostek Fantazie – Štvrtý diel úspešných Příběhú z kostek. Příběhy z kostek: Fantazie (Rory´s Story Cubes®: Fantasy) prinášajú úchvatné historky plné kúzelných tvorov a magických výprav. Užite si takmer nekonečné množstvo príbehov v hre, v ktorej nejde o víťazstvo, ale predovšetkým o rozvíjanie predstavivosti a fantázie. Je možné hrať samostatne alebo spoločne s ďalšími sadami Příběhů z kostek.

Rory’s Story Cubes (Príbehy z kociek) je kocková hra, ktorej základom sú klasické šesťstenné kocky, ktoré ale majú miesto bodiek (resp. číslic) rôzne obrázky – každá kocka iná. Kociek je deväť a sú, ako  už bolo napísané, šesťstenné, čo dáva 54 obrázkov a niečo málo cez 10 miliónov rôznych kombinácií. Hrať môžete sami alebo v ľubovoľne veľkej skupine hráčov.

‘Pravidlá’ sú viac než jednoduché. Niektoré z možností hrania:

  1. Hodíte kockami a z hodenej kombinácie obrázkov poskladáte príbeh. Začnete “Kde bolo, tam bolo….’ a potom už pokračujete v príbehu a v ľubovoľnom poradí zapojujete obrázky z kociek.
  2. Vyberte si nejaký názov alebo tému príbehu a potom hoďte kockami a skúste viesť podľa hodených obrázkov príbeh a pri tom naplniť zvolenú tému či názov.
  3. Rozdajte kocky hráčom (nič sa nedeje pokiaľ niekto bude mať viac kociek  a niekto menej) a potom postupne každý hráč hodí svoju kocku a podľa hodeného obrázku sa pokúsi naviazať na spoločne vytváraný príbeh.

V hre nejde ani tak o víťaza ako o zábavu a rozvoj predstavivosti. Samozrejme nič nebráni tomu určiť víťaza s najobratnejším jazykom..

Na webe storycubes.com nájdete ) ďalšie spôsoby hrania (hlavne variácie úvodnej frázy) i iné využitie (výučba cudzieho jazyka, aktivity so skupinami detí – napr. trieda, atd.).

Výrobca

ADC Blackfire

Možno by sa Vám páčilo…