Pandemic Nové Hrozby

35,90

Počet hráčov: 2 – 5
Doba hrania: 45 min.
Odporúčaný vek: od 8 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 6532 Kategória: Značky: , , EAN: 8595680301940

Popis

Pandemic Nové Hrozby CZ

Pandemic Nové Hrozby – Prvé rozšírenie doskovej hry Pandemic obsahuje niekoľko nových hráčskych rolí, Petriho misky pre ukladanie komponentov, pravidlá pre hru piatich hráčov, nové špeciálne akčné karty a tri nové spôsoby, ako hru hrať.

K novým hráčskym rolám pribudol aj “revidovaný” operačný expert, teda opravená verzia pravdepodobne najslabšieho povolania z pôvodnej hry. Upravené boli tiež figúrky, sú menšie, takže by sa mali bez problému zmestiť na pole na hernom pláne. V rozšírení sa stretnete s týmito povolaniami:

Archivár (Archivist) – limit 8 kariet na ruke; môže raz za kolo za jednu akciu získať kartu z odhadzovacieho balíčka (musí sa nachádzať v zodpovedajúcom meste).

Expert (generalist) má k dispozícii päť akcií namiesto štandardných štyroch.

Karanténny špecialista (Contaiment Specialist) ak vstúpi do mesta, kde je dve a viac kociek choroby rovnakej farby, automaticky jednu kocku odoberie (nepočíta sa ako akcia).

Epidemiológ (Epidemiologist) – od hráča stojaceho na rovnakom poli môže prijať ľubovoľnú kartu.

Riešiteľ / prognostik (Troubleshooter) – na začiatku svojho ťahu sa môže pozrieť na toľko kariet infekcií, koľko zodpovedá aktuálnej miere infekcie; pri priamom lete nemusí odhadzovať kartu cieľového mesta, len ju ukáže spoluhráčom.

Terénny pracovník (Field Operative) – raz za ťah môže ako jednu akciu presunúť jednu kocku ako vzorku na svoju kartu role; môže objaviť liek vo výskumnej stanici za použitia troch vzoriek a troch kariet rovnakej farby.

Operačný expert (revidovaná verzia) – okrem stavania výskumných ústavov bez nutnosti platiť kartou môže novo raz za ťah ako akciu zahodiť ľubovoľnú kartu a premiestniť sa z výskumnej stanice do ľubovoľného mesta.

Bio Terorista – povolania pre špeciálny variant hry, tento hráč hrá proti ostatným.

Úloha a pravidlá pre piateho hráča možno ľahko pridať do základnej hry. Hráči hľadajúci väčšiu variabilitu si môžu do hry pridať piatu chorobu mutáciu. Ešte väčšiu výzvu pre hráčov predstavuje virulentná skupina“, ktorá urobí jednu chorobu obzvlášť zákernou. Nakoniec ešte môžu hráči hrať variant “Bioterorista, keď jeden hráč hrá proti ostatným.