Jaipur

18,90

Počet hráčov: 2
Doba hrania: 30 min.
Odporúčaný vek: od 10 rokov

 

Na sklade

Katalógové číslo: 6029 Kategórie: , Značky: , , , EAN: 3558380078555

Popis

Jaipur

Jaipur je rýchla a veľmi jednoduchá kartová hra pre dvoch hráčov s prvkami taktiky, blafovania a riskovania.

Džajpur, “ružové mesto”, dnes hlavným mesto indického štátu Rádžasthánu, predtým dokonca centrum celého indického kráľovstva. Ako v takom tu kvitla kultúra, vzdelanosť a hlavne obchod. Kupci rozkladali stánky s korením, látkami, kožušinami … dodávať tovar samotnému maharadžovi však mohli len tí najschopnejší …

V úlohách obratných džajpurských kupcov sa ocitajú samotní hráči tejto rýchlej kartovej hre.

Počas dvoch až troch kôl (partií) sa usilujú o “pečať dokonalosti” – tu na konci kola vždy získa úspešnejší, t.j. bohatší kupec. Kto ako prvý získa dve pečate, stáva sa mahárádžovým dvorným kupcom a víťazí; hrá sa teda podobne ako vo Nezvestných mestách niekoľko kôl.

Pravidlá hry:

Všetky karty v hre predstavujú šesť druhov rôzneho vzácneho tovaru (korenie, striebro, látky, …) a ťavy, ktoré fungujú ako prostriedok výmeny. Na začiatku partie sa vytvorí “trh” – päť odkrytých kariet v ponuke, z ktorých možno vyberať. Karty trhu sa priebežne dopĺňajú z doberacieho balíčka.

Hráči sa počas jedného kola odkladajú v ťahoch. V každom ťahu má hráč iba dve možnosti:

-buď získať karty
-alebo predať karty.

Karty je možné získať troma spôsobmi:

-vziať si jednu z ponuky piatich kariet (z trhu);

-vziať si ľubovoľný počet kariet z trhu a nahradiť ich ľubovoľnými kartami z ruky či ťavy zo stáda v ľubovoľnom pomere

-vziať si všetky ťavy z trhu – ťavy sú jediné karty, ktoré sa vykladajú pred hráča (stádo); hráč s väčším ťavovým stádom získa navyše na konci kola bonus.

Pri predaji platia nasledujúce pravidlá:

-možno predať len jeden druh tovaru
-za každú predanú kartu hráč získa jeden peňažný žetón, ktorých hodnota klesá spolu s dopytom po danom tovare, tj. hráč, ktorý predá tovar ako prvý, utŕži viac peňazí
-pri predaji troch, štyroch, či dokonca piatich kariet hráč navyše získava príslušný bonusový žetón, ktorý má náhodnú peňažnú hodnotu

Koniec hry: 

Kolo končí pri rozobraní peňažných žetónov (tj. nulovom dopyte) troch druhov tovaru, či po vyčerpaní doberacieho balíčka.

Hráči si spočítajú peniaze danej hodnotou peňažných a bonusových žetónov. Bohatší hráč získava Pečať dokonalosti a hrá sa ďalšie kolo. Víťazí hráč, ktorý ako prvý získa dve pečate.

Limitované vydanie – kartová hra obsahuje kovovú mincu

Výrobca

ADC Blackfire

Možno by sa Vám páčilo…