Chlupatí zabijáci

21,50

Počet hráčov: 2 – 6
Doba hrania: 30 – 60 min
Odporúčaný vek: od 10 rokov
Jazyk hry: CZ
Jazyk pravidiel: CZ

Na sklade

Katalógové číslo: 6924 Kategórie: , Značky: , , , EAN: 3558380083597

Popis

Chlupatí zabijáci

Chlupatí zabijáci – fantasy RPG strategická kartová hra, v ktorej ide o to dať dohromady skupinu hrdinov a s nimi vybíjať netvorov. Občas vás však môžu sabotovať samotní vaši spoluhráči. Za hrou stoja tvorcovia Labilných jednorožcov.

V tejto hre si zostavíte hrdinskú družinu, s ktorou budete vraždiť hrozivé príšery a zároveň sa istiť pred tým, než vás zradia vaši spolubojovníci. V hre tiež nájdeme predmety pre vašich hrdinov, karty duelu aj modifikátory kociek. Hru vyhráva ten, kto úspešne pobije tri príšery alebo zostaví družinu, kde bude obsiahnutých šesť rôznych povolaní.

Každý hráč si tu vyberie, ktorá postava bude vodca jeho družiny. Tá ju bude počas hry reprezentovať. Každý taký vodca má svoje povolanie a zručnosť, ktorá poskytuje nejakú výhodu, ktorú protivníci mať nebudú. Je na vás, aký typ vodcu bude najviac vyhovovať vášmu hernému štýlu. Či to už bude bojovník, bard, čarodejník či zlodej, berte hlavne do úvahy, že viac ako jedného za celú hru mať nebudete.

Vaši hrdinovia sú odvážni dobrodruhovia pripravení na boj s potvorami všetkého druhu. V hre ich nájdete cez 40. Každá karta hrdinu patrí pod nejaké povolanie a má svoj efekt, ktorý sa odvíja od výsledku hodu kockou. Aby ste potom tento efekt mohli použiť, musíte hodiť dvoma kockami a získať toľko alebo viac bodov ako je označené na karte. Aby si preto navýšili pravdepodobnosť, že k onomu výsledku na kocke dospejú, pomáhajú si hrdinovia rôznymi predmetmi, kúzlami a modifikátormi.

Keby chceteAby sa ubiť príšeru, musíte tiež hodiť dvoma kockami a porovnať to s požiadavkami na jej karte. Avšak pozor – každá z nich má ešte nejaké rozpätie výsledkov hodu, pri dosiahnutí ktorého sa dá do protiútoku a to potom môže celú vašu skupinu ohroziť na živote.

Nepáči sa vám, čo práve spoluhráč zahral? Spustite duel. Karty duelu je možné okamžite zahrať, aby sa zabránilo tomu, aby niektorý z hráčov zahral hrdinu, predmet či kúzelnú kartu. Tým sa ale spustí práve onen duel, v ktorom si následne obaja hráči hodia kockou. Pokiaľ protihráč vyhrá duel, kartu stále môže zahrať, pokiaľ ale nie, tak ju musí odhodiť.

Strategická kartová hra Chlupatí zabijáci obsahuje:

  • 115 štandardných kariet
  • 6 veľkých kariet vodcu družiny
  • 6 veľkých kariet netvor
  • 6 referenčných kariet
  • 2 šesťstenné kocky

Výrobca

ADC Blackfire

Možno by sa Vám páčilo…