Terra Mystica

43,90

Počet hráčov: 2 – 5
Doba hrania: 100 min.
Odporúčaný vek: od 12 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 3053 Kategórie: , Značka: EAN: 8595558301263

Popis

Terra Mystica

Terra Mystica – je dosková hra určená pre 2-5 hráčov. Ako vodca jedného zo 14 národov sa snažíte počas niekoľkých kôl o čo možno najväčší rozvoj svojej ríše. Tento rozmach je odmeňovaný víťaznými bodmi, ktoré možno získať hneď niekoľkými spôsobmi.

Takmer každý z národov má dve unikátne schopnosti ( na jednu výnimku), ktoré ho odlišujú od ostatných. Najväčším rozdielom je však iný typ krajiny, ktorý je možné s daným národom osídľovať. Každý národ si však okolitú krajinu môže teraformovat (špeciálne herné názov), aby mohol rozširovať svoje sídla. Zvláštnosťou je možnosť zisku bonusov, ak máte stavby v blízkosti svojich súperov (môžete profitovať z cudzej stavebnej činnosti, ale úplne zadarmo to nie je).

Hru začínate s 1-3 budovami (usadlosti), rovnako tak množstvo počiatočných surovín sa líši podľa národnosti. Postupne môžete pristavovať nové budovy (aj mosty), prípadne vylepšiť pôvodné a rozšíriť vplyv pomocou miest. Suroviny sú v hre v podstate 4 (zlato, robotníci, magická energia a šamani). V neposlednom rade sa môžete zamerať na uctievanie kultov a získať nielen magickú energiu, ale predovšetkým víťazné body.

Cieľ hry:

Cieľom hry je samozrejme poraziť ostatných protihráčov tým, že nazbierate najviac víťazných bodov. Tieto body zbierate počas hry (stavbou budovy v pravú chvíľu, prémiové doštičky, zvitky), ale tiež až na záverečnom hodnotení, kedy ide o najviac rozvinuté kulty či najväčší zastavenú oblasť.

Priebeh hry:

Hra sa skladá celkom zo 6 kôl, po ktorých sa spočítajú víťazné body a určí sa víťaz. Každé koleso 3 fázy:

Príjmy tu si každé kolo beriete novej suroviny
Vykonávanie akcií – Je na výber celkom 8 akcií, ktoré môžete v danom kole vykonávať aj opakovane, kým máte dostatok surovín
Bonusy kultov a príprava ďalšieho kola

Obsah hry:

1 herný plán kontinentu Terra Mystica, 7 obojstranných doštičiek národov, 1 plán kultov, 1 drevená figúrka začínajúceho hráča, 65 drevených kocôčok robotníkov, 65 drevených kryštálov energie, 150 žetónov peňazí, 56 obojstranných doštičiek krajiny, 83 ďalších kartónových žetónov, 238 drevených hracích kameňov (v siedmych farbách), pravidlá hry

Možno by sa Vám páčilo…