Rising Sun

79,90

Počet hráčov: 3 – 5
Doba hrania: 90 – 120 min.
Odporúčaný vek: od 14 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 5018 Kategória: , Značky: , EAN: 8594054918227

Popis

Rising Sun

Rising Sun – je veľká strategická hra, ktorá je zasadená do atraktívneho prostredia feudálneho Japonska, ktoré je obohatené o mytologické prvky. Zabudnutí bohovia sa vrátili, aby pomohli nájsť nového Šogúna, ktorý bude vládnuť krajine vychádzajúceho slnka lepšie ako ten doterajší. Môžete sa ním stať vy, ak preukážete, že váš klan česť, potrebné cnosti a je zocelený v bitkách. V hre povediete svoj klan, Ryby, Vážky, Bonsaje, Korytnačky alebo Lotosu. Každý má svoje unikátne schopnosti, ktoré ho odlišujú od ostatných. Zvíťazí ten, kto získa najviac víťazných bodov. Prípadne rozhodne to, kto má viac cti.

Celá hra prebieha v troch kolách, podľa ročných období – jar, leto, jeseň. Na konci hry prichádza zima, kedy sa započítajú zvyšné víťazné body. Každé ročné obdobie začína čajovým obradom, počas ktorého uzatvárajú klany spojenectvo. Je to jeden z nenápadných, ale výrazných prvkov hry. Výhoda aliancie sa prejaví v ďalšej, politickej fáze hry, v ktorej jednotliví hráči vyberajú akcie. Tie realizujú vždy všetci hráči. Hráč, ktorý akciu vyberal a jeho spojenec, ale môžu z akcie získať aj ďalšiu výhodu. Napríklad povolať viac jednotiek, postaviť pevnosť, apod. Uzatváranie vzájomne výhodných spojenectiev a vyjednávanie je dôležitou súčasťou tejto hry a je kľúčové na ceste k víťazstvu.

Hra poskytuje mnoho možností, ako ju môžete hrať. Počas hry preberáte provincie, jednak aby ste získali víťazné body, ale aj rôzne výhody. Na rozdiel od iných prevahových hier nepotrebujete udržať dobyté provincie po celú hru, naopak potrebujete prejsť úspešne celou krajinou. Svoje priority si stanovujete pre každé ročné obdobie. K bojom potom dôjde na konci ročného obdobia. Medzi tým sa pripravujete, verbujete jednotky, zbierate bohatstvo provincií, uctievate bohov, pretože každý boh vám ponúka zaujímavé výhody.

Ak hľadáte krásnu, bohato vybavenú hru, potom budete nadšení. Je napínavá a zábavná po celú hru, aj napriek dlhšej hernej dobe. Je pestrá a prináša rad herných prvkov, tie je potrebné si osvojiť, aby ste si ju užili naplno. Hru možno odporučiť predovšetkým náročnejším hráčom, ktorí majú radi konfliktné hry s asymetrickými prvkami využívajúce diplomaciu a komunikáciu medzi hráčmi.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 2 kg