Ledový chlad – Talisman

28,99

Počet hráčov: 2 – 6
Doba hrania: 90 min.
Odporúčaný vek: od 13 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 5973 Kategória: , Značky: , , , EAN: 8594184129289

Popis

Ledový chlad – Talisman

Ledový chlad – dobrodružná spoločenská hra je rozšírením k hre Talisman. V krabičke nájdete 4 nových hrdinov – Nekromacer, Warlock, Zlobrí náčelník a zelený írsky škriatok Leprechaun. Potom je tu slušná kôpka kariet – karty dobrodružstva, ďalšie kúzla a ďalšie úlohy Warlock.

Navyše prináša ďalšie 3 možné alternatívne konce:

  • Koruna a žezlo – žezlo zosiluje účinky kúzla koruny moci. Kúzlo je zoslané automaticky (nehádže sa kockou) a všetci ostatní hrdinovia sú zasiahnutí. Navyše moc žezla spôsobuje, že ostatné postavy sa už nemôžu liečiť, ani získavať ďalšie životy. Stále platí, kto umrie, zostáva ležať v prachu cesty.
  • Ľadová kráľovná – Ľadová kráľovná sa chopila koruny moci a hrdina ju musí poraziť. Kráľovná má vôľu i silu 12 a navyše má 4 životy. Ak niektorého hráča porazím, hráč stratí navyše ďalší život, hráč si musí hodiť kockou a zniesť ďalšie príkoria. Hráč, ktorý pripraví kráľovnú o posledný život, vyhráva hru. Navyše, ak nie je na korune moci žiadny hrdina, kráľovná si okamžite dolieči všetky životy.
  • Úlohy bojovníka – Na začiatku hry si každý hráč vylosuje 4 úlohy (Warlock Quest Card). Až potom, čo splní všetky štyri je teleportovaný do bojovníkovej jaskyne a dostane talizman. Hru vyhráva ten hráč, ktorý prvý dosiahne na korunu moci a bude mať splnené minimálne 4 úlohy.

Rozšírenie – spoločenská hra – pravidlá umožňujú ako hru so skrytým alternatívnym koncom – uplatnia sa prvé 2 konce, kedy sa náhodne vyberie jeden z nich a položí sa lícom dole na korunu moci alebo sa odkrytým konca, keď možno použiť všetky 3 karty.

Navyše na stránkach FFG možno stiahnu ešte 2 ďalšie konce – kartu pôvodnej koruny moci a koniec, kedy sa využíva postava smrťou z iného rozšírenia.

Možno by sa Vám páčilo…