Alchymisté

34,90

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 120 min.
Odporúčaný vek: od 13 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 3606 Kategórie: , Značka: EAN: 8595558301874

Popis

Alchymisté

Alchymisté – Mám nový kotol! Laboratórium je teda pripravené. Zdá sa, že nastal pravý čas zažať oheň a pustiť sa do práce. Všetky vedomosti, bohatstvo i sláva leží na dne práve tohto kotla.

Prehľad hry

Hra je určená pre 2-4 hráčov, ktorí predstavujú alchymistu. Hlavnou úlohou je rozpoznanie zloženie jednotlivých prísad. Prísady sa skladajú z troch aspektov plusové alebo záporné hodnoty.

Hnacím motorom je aplikácia pre tablet alebo šikovný mobilný telefón. Ak budete mať pocit, že to k stredoveku nepatrí, aplikácii môže nahradiť aj menej šikovný spoluhráč (v porovnaní s tabletom či telefónom), ktorý sa ujme úlohy “vedúceho” hry (gamemaster). Hry ako také sa potom tento hráč nezúčastňujú. Vždy, keď miešate dve prísady, ukážete je aplikáciu alebo gamemaster a dostanete odpoveď, ktorou je práve jeden (alebo žiadny) spoločný aspekt. Rozloženie aspektov v prísadách je pre každú hru náhodné (v prípade použitia aplikácie), alebo závisí od rozhodnutia gamemaster.

Jednou z hlavných myšlienok hry je publikovanie teórií o zložení jednotlivých prísad (alchemikálií), ktoré na konci hry môžu priniesť nemálo víťazných bodov.

Príprava hry

V krabici nájdeme hlavný herný plán pre výber a poradie akcií, menšie plánik pre publikáciu teórií, kotly pre každého hráča a malé osobné tabuľky, ktoré informujú ostatné, aké elixíry už hráč objavil.

Každý hráč dostane kotol na lučebnické pokusy, pergamen na poznámky o prísadách a sadu herných komponentov vo svojej farbe: pečate – prípadné plusové alebo mínusové body, banky – na určenie poradia v hre a bodovanie a kocky na výber akcií. Ďalej podľa obtiažnosti (učeň / majster) určitý počet prísad do začiatku a nejaký ten peniaz.

Herné kolo


Celá hra prebieha v šiestich kolách. Na začiatku každého kola si hráči určí poradie. Potom hráč na najnižšom poli poradí vyberie zamýšľané akcie pre dané kolo a umiestni označovacie kocky na najnižšiu príslušné polia. Akcia sa hrajú podľa umiestnenia. Kto je najviac, zahrá akciu prvý. Možné akcie sú: zber prísad, transmutácia prísad na zlato, predaj elixíru hrdinovi, nákup artefaktov, vyvrátenie teórie, publikácie teória (pomocou pečatí), pokus na študentovi a vypi lektvar (pokus na sebe). Žiadna akcia nie je povinná. Ak nechcem, alebo nemôžem akciu urobiť, kocku odovzdám na určené miesto na pláne. Na konci kola, ak mám na mieste zrušených akcií aspoň dve kocky, dostanem kartu priazne (pomocníci, rôzne bonusy atď.).

Záver a bodovanie hry


V poslednom kole sú “pokus na študentovi” a “vypi lektvar” prekryté akčnom poľom “prehliadka elixírov”, kde sa za dodatočné body reputácie môžete predviesť pred publikom a umíchat niečo efektného na výročnej alchymistické show.

Víťazné body potom dostanete za body reputácie, za artefakty, granty, zvyšné zlatky a karty priazne. Nakoniec prichádza veľké prezradenia. Odkryjete zloženie jednotlivých prísad a prechádzate poporiadku každú publikovanú teóriu a priradené pečate, ktoré prinášajú body v závislosti na tom, či sú správne alebo nesprávne.

Víťazom je hráč, ktorý získal najviac bodov. Pri rovnosti rozhodne počet zlatých.