Kanasta Shakespeare

6,99

Obsahuje 2×55 kariet

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 1313 Kategórie: , Značky: , , ,

Popis

Kanasta Shakespeare

Kanasta Shakespeare – Pôvodný názov (Vojna ruží) vysvetľuje prítomnosť červenej alebo bielej ruže na každej karte. Povšimnite si znaky na oblečení – kombinácia francúzskych a talianskych prvkov. Talianske prvky sú tiež prítomné ako doplnky. Všetky očíslované karty majú kvety zobrazené v dvojiciach.

Možno použiť i na ďalšie kartové hry žolíky či bridž.

Kanasta je kartová hra typu rummy pre 2 až 6 hráčov. Hrá sa s dvomi balíčkami kariet, v každom balíčku sú karty o hodnotách 2-10, J, Q, K, A v štyroch farbách (srdce, kára, piky, kríže) a dva žolíky. Hráči sa snažia získať čo najviac kanasta – skupín siedmich kariet rovnakej hodnoty, z ktorých až tri môžu byť nahradené divokými kartami. Každý hráč vo svojom ťahu ťahá jednu kartu z balíčka, vykladá a odloží jednu kartu na odkladaciu kôpku. Hra končí, keď sa niektorý hráč zbaví všetkých svojich kariet. Po skončení hry sa spočíta celkové skóre hráčov na bodovom ohodnotení vyložených kariet.

Jedna hra sa skladá z niekoľkých rozdaní a končí vtedy, keď niektorý hráč alebo dvojica získa stanovený počet bodov. Celkovým víťazom sa stane hráč alebo dvojica, ktorý získa najvyšší počet bodov. Pôvodná verzia bola určená pre 4 hráčov, existujú však verzia pre 2 až 6 hráčov, ktorá sa líši len nepatrne. Ak hrá 4 alebo 6 hráčov, hrajú proti sebe 2 alebo 3 dvojice spoluhráčov, ktorí sedia oproti sebe a ich vyloženie a skóre sa počíta dohromady, hoci každý z nich má vlastnú ruku kariet, ktorú spoluhráč nevidí, a navzájom sa nedohadujú. Ak hrá iný počet hráčov, hrá každý sám.

Možno by sa Vám páčilo…