Mňam!

21,20

Počet hráčov: 1 – 6
Doba hrania: 15 – 20 min
Odporúčaný vek: od 5 rokov
Jazyk hry: nezávislý
Jazyk pravidiel: SK, CZ

Na sklade

Katalógové číslo: 4331 Kategórie: , Značky: , , EAN: 8595558302505

Popis

Mňam!

Mňam! – Keď mačka nie je doma, myši majú fraj. Ale keď doma je, z kynoženia chladničky je zároveň boj o život. Partia malých myšiek to dobre vie; bude len na ich obratnosti, či si stihnúť napchať pupky a urobiť zásoby skôr, než na ne tvrdo dopadne chlpatá packa …

Hráči sa v hre Mňam! premenia na skupinu myšiek, snažiacich sa za pomoci kociek nakradnúť čo najviac potravín z chladničky.

Príprava hry:

Príprava je veľmi jednoduchá – hra obsahuje herný plán v podobe schémy chladničky s potravinami, kocky a žetónky myšou, ktorými označujete, akú potravinu ste už stihli odniesť. Na prvý pole plánu sa položí žetón čierne mačky.

Priebeh hry:

V každom ťahu si hodíte tromi kockami, na ktorých sú symboly potravín a jeden červený krížik. Potom je umiestňujete na herný plán podľa toho, aké potraviny ste hodili. Potraviny ide umiestňovať buď ľubovoľne, alebo – vo zložitejšie verzii hry – iba do jedného riadku či stĺpca. Nepoužité kocky môžete v prípade, že aspoň jednu umiestnite, prehodiť. Akonáhle umiestnite všetky tri kocky alebo sa rozhodnete ďalej neprehadzovať, vymeníte všetky kocky za žetóny so symbolmi myšou znázorňujúci, že daná časť potraviny už bola úspešne odnesené z chladničky.

Pokiaľ ale po prehozu nemôžete žiadnu kocku umiestniť (hodili ste červené krížiky či nemáte voľná potrebné polia), symboly nezískate. Ak sa vám podarí v kole odniesť kompletné potravinu, nič sa nedeje, ak ale odnesiete len časť alebo vôbec nič, žetón čierne mačky sa posunie o jedno pole smerom k chladničke. Hra je kooperatívny, môžete sa teda dohovárať, kam potraviny umiestnite.

Po každom kole odovzdajte kocky ďalšiemu hráčovi.

Koniec hry:

Hra končí buď víťazstvom hráčov za predpokladu, že odniesli všetky potraviny z chladničky, alebo ich prehrou v prípade, že čierna mačka došla až do chladničky.

Balenie Mňam obsahuje: 

  • 1 obojstranný herný plán
  • 56 žetónov myšiek
  • 3 drevené kocky
  • 1 drevenú mačku
  • pravidlá hry v SK, CZ

Výrobca

Mindok

Možno by sa Vám páčilo…