Mlsné myšky

22,90

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 20 min.
Odporúčaný vek: od 4 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 5145 Kategórie: , Značky: , , , EAN: 8595558302307

Popis

Mlsné myšky

Mlsné myšky – je detská hra, v ktorej hráči predstavujú myši, ktoré sa snažia dostať do bájkami opradeného Kráľovstva syra. Cesta je však nebezpečná a niektoré myši padnú za obeť mačke Wilhelmína alebo svoju púť vzdajú a uspokoja sa aj s málom, len keď uniknú strašnému osudu v mačacom žalúdku.

Príprava hry:

Každý hráč si vezme 4 myšky jednej farby a položí ich do skrýše na hracom pláne. Mačku Wilhelmínu postavte na pole s mačkou a číslom, ktoré sa rovná počtu hráčov. Do domčekov po ceste do Ementálie dajte podľa vzdialenosti od skrýše od najbližšieho po štyroch porciách syra veľkosti 1, 2, 3, resp. 4 kúsky. Do Ementálie potom celé bochníky (6 kúskov).

Priebeh hry:

Keď príde hráč na ťah, hodí kockou a posunie s ľubovoľnou svojou myšou o toľko polí, koľko padlo na kocke. Ak padne však jednotka (s obrázkom mačky),musí navyše pohnúť s Wilhelmínou, a to o jedno pole, ak Wilhelmína krúži svoje prvé kolo po pláne, alebo o 2, ak krúži už druhýkrát.

Myšky, ktoré Wilhelmína dostihne, alebo dokonca predbehne, nemilosrdne zožerie. Navyše, ak dosiahne alebo prekročí pole východu z myšieho brlohu, zožerie aj všetky myšky, ktoré z skrýše ešte nevyrazili.

Myšky sa po ceste môžu schovať v domčekoch. Ak tak urobia, sú v bezpečí, ale nezoberú dosť odvahy na pokračovanie vo výprave. Prvé 4 myšky v danom domčeku alebo v Ementálii si vezmú príslušný počet kúskov syra.

Koniec hry:

Hra končí, keď všetky myšky v domčekoch, v Ementálii alebo zjedené. Hráči si potom spočítajú počet kúskov syra, ktoré získali. Ten, kto ich získal najviac, víťazí!

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…