Drevené kolky Mőlkky

31,90

Zahrajte si drevené kolky pôvodom z Fínska

Počet hráčov: 3 +
Doba hrania: 20 min +
Odporúčaný vek: od 5 rokov

 

Na sklade

Katalógové číslo: 2361 Kategórie: , , , Značky: , , EAN: 8590228004154

Popis

Drevené kolky Mőlkky

Drevené kolky Mőlkky

Skvelá vonkajšia hra z Fínska.

Mőlkky je hra vhodná pre každého bez rozdielu veku, pohlavia a fyzickej zdatnosti. Mőlkky je vynikajúci spôsob, ako spoznať nových ľudí alebo ako posilňovať vzťahy s rodinou, priateľmi alebo spolupracovníkmi. Nie je potreba žiadnej fyzickej sily: úspech je založený na kombinácii náhody a presnosti hádzania. Všetko, čo potrebujete, je priestor vonku – záhrada, park alebo trávnik – pár priateľov a súprava kolíkov Mőlkky.

Prezretím reklamného videa z hry sa určite o hre Mőlkky dozviete čo najviac.

Pravidlá sú veľmi jednoduché a napínavé. Každá kolka má svoje číslo a buď dostanete toľko bodov, koľko má zrazená kolka, alebo, pokiaľ ich zrazíte viac, dostanete toľko bodov, koľko kolíkov spadlo. Víťazí hráč, ktorý ako prvý získa presne 50 bodov. Pozor, keby ste mali získať viac bodov ako 50, klesá vaše skóre na polovicu, tj. 25 bodov!

História Mőlkky

Mőlkky je pôvodná fínska kolková hra, ktorá pochádza z južnej časti Fínska. Nápadne pripomína známu ruskú hru Gorodki. Pri hre Mőlkky však nie je vyžadovaná vysoká fyzická zdatnosť, ako je tomu pri jej staršej alternatíve Gorodki.

Hra Mőlkky je šetrná k životnému prostrediu

Mőlkky sa vyrába ručne vo Fínsku z borovíc, ktoré pochádzajú z lesov s certifikátom PEFC (trvalo udržateľným spôsobom obhospodárovateľné lesy). Mőlkky je teda ekologickým spôsobom, ako si užiť veľkú zábavu pod šírym nebom.

Mőlkky a svet

Mőlkky dobýva celý svet! Okrem toho, že je najrýchlejšie predávanou vonkajšou hrou v severských krajinách, má Mőlkky nadšených hráčov po celom svete. Od roku 2004 sa vo fínskom Lahti konajú turnaje majstrovstiev sveta.

Rozmer celého balenia: 32cm (šírka) x 19cm (výška) x 22cm (hĺbka)

Rozmer jedného kolíku: výška 15cm, priemer 5,5cm

Výrobca

Albi