Vlajky

18,99

Počet hráčov: 2 – 5
Doba hrania: 45 min.
Odporúčaný vek: od 10 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 4630 Kategórie: , , Značky: , EAN: 8590228030610

Popis

Vlajky

Vlajky – Koľko vlajok poznáte?

Pri tejto hre budete potrebovať svoje znalosti zemepisu! Spoznajte vlajku, odpovedzte na otázku týkajúcu sa daného štátu a získajte body.

Víťazí hráč, ktorý má na konci hry najviac bodov. Body môžete získať, pokiaľ spoznáte vlajku a správne odpoviete na základnú otázku. Ďalšie body môžete získať správnou odpoveďou na doplňujúce otázky. Pokiaľ si chcete hru zjednodušiť, môžete využiť možnosť odpovede ako nápovedu. Tento spôsob hry sa hodí napríklad, pokiaľ hrajú rodičia s deťmi.

Skrátené pravidlá:

  1. Hráči sa najskôr dohodnú, koľko kôl sa bude hrať (max. 5) a či sa bude odpovedať na otázky s možnosťami odpovedí alebo bez.
  2. Začína najstarší hráč a hrá sa po smere hodinových ručičiek.
  3. Najstarší hráč si vyberie kartu a pokúsi sa uhádnuť názov štátu. Pokiaľ odpovie správne, môže sa rozhodnúť, či odpovie na ďalšiu otázku. Hráč po jeho pravici nahlas prečíta otázku.
    •    Pokiaľ hráč odpovie na prvú otázku správne, umiestni jednu z figúrok na mapu na kontinent, na ktorom sa daný štát nachádza. Pokiaľ odpovie správne aj na ďalšiu otázku, posunie figúrku na trase o jedno políčko vpred.
    •    Pokiaľ odpovie na ďalšiu otázku chybne, smie na ňu odpovedať hráč, ktorý ako prvý vykríkne svoje meno.
  4. ​​Kolo končí v okamihu, kedy má niektorý z hráčov všetky figúrky na mape alebo keď už na hernom pláne nie sú žiadne karty. Na konci každého kola sa sčítajp body a hráči postúpia po trase niekoľko políčok, koľko získali bodov.
  5. Ostávajúce karty sa odstránia z herného plánu a položia sa na ne nové karty. Hráči si vezmp z mapy svoje figúrky a začína nové kolo.
  6. Vyhráva hráč, ktorý má po dohodnutom počte kôl najviac bodov.

Začnite hrať a rozšírte si obzory svojich znalostí!

Hra obsahuje: herný plán, 200 kariet (195 kariet s vlajkami, 5 kariet s kontinentami), 30 figúrok (6 od každej z 5 farieb).

Rozmery krabice: 24,8 x 25 x 6,2 cm