Vlajky Ameriky – vedomostné pexeso

5,49

Počet hráčov:
2

Doba hrania:
10 min.

Odporúčaný vek:
od 12 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 5548 Kategórie: , Značky: , , , EAN: 8590228026736

Popis

Vlajky Ameriky – vedomostné pexeso

Vlajky Ameriky – vedomostné pexeso – Máte radi pexeso? V tom prípade je Vedomostné pexeso od ALBI pre vás ako stvorené. Odteraz nehľadáte jednoduché obrázky, ale páry informácií.

Napr.:

Otočíte kartičku na ktorej je vyobrazená červeno-biela vlajka s javorovým listom . V tomto prípade musíte nájsť kartičku s odpoveďou: “Kanada”.

alebo

Odkryjete kartičku s modro-bielo-modrou vlajkou so slnkom uprostred a musíte k nej získať druhú kartičku s odpoveďou “Argentína”.

a tak ďalej.

Podrobné pravidlá

Vedomostné pexeso obsahuje 48 kartičiek, tj. 24 párov. Kartičky zamiešajte a rozložte lícom nadol, aby ste nevedeli ich rozloženie. Postupne otáčajte po dvoch kartičkách lícom nahor. Ak nájdete kartičky, ktoré patria k sebe, odoberte ich a otáčajte znova. Hľadajte informácie, ktoré k sebe patria. Ak si nie ste istí, či ste ich našli, skontrolujte si čísla na kartičkách, ktoré musia byť zhodné. Prípadne kartičky priložte k sebe a hneď zistíte, či vám vytvorili celý obrázok. Ak kartičky nepatria k sebe, otočte ich späť lícom nadol a v hre pokračuje ďalší hráč. Vyhráva hráč s najväčším počtom párov kartičiek.

Zo série vedomostné pexeso vyšli :

Výrobca

Albi

Možno by sa Vám páčilo…