Backgammon Naxos

30,90

Backgammon je vzrušujúca dosková hra pre dvoch hráčov. Nemecká kvalita od firmy Philos.

philos

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 7105010 Kategória: , , Značky: , , , EAN: 4014156011137

Popis

Backgammon Naxos

Backgammon Naxos Philos je vzrušujúca dosková hra pre dvoch hráčov. Má jednoduché pravidlá a hneď môžete začať svoj prvý zápas.

Špecifikácia:

Philos malý backgammon – dosková hra

Drevená kazeta červenohnedej farby

Veľkosť:  285 x 150 x 35 mm

Váha: 450gr

Topoľové a javorové drevo zafarbené do červenohneda

vytlačené vo vnútri

Vrátane kameňov, držiaka kocky a kocky

Vrátane pravidiel hry

Nemecká kvalita od firmy Philos!

Odporúčaný vek od 6 rokov

Pravidlá hry:

Cieľom hry Backgammon je preniesť všetkých svojich 15 kameňov po vyznačenej dráhe najprv do vlastnej „ohrádky“ a potom ich odstrániť z hracej plochy. Hráči sa striedajú, na začiatku každého ťahu hodí hráč oboma kockami a podľa výsledku hodu posunie niektorý svoj kameň (alebo kamene) o príslušný počet políčok smerom k ich cieľu.

Na každom poli môže byť ľubovoľný počet kameňov jedného hráča (aj všetkých 15 na jednom poli). Ak však hráč ukončí ťah kameňom na poli, kde je jeden súperov kameň, „vyhodí“ ho, t. j. vráti ho až na začiatok jeho cesty, na tzv. bar. Na pole, na ktorom je viac ako jeden súperov kameň, sa ťahať nemôže. Kamene protihráčov sa pohybujú v navzájom protichodných smeroch.

Keď má hráč všetky svoje kamene v poslednej časti hracej plochy, môže s nimi ťahať i mimo plochu, čím ich odstraňuje z hry. Hráč, ktorému sa podarí takto odstrániť všetky kamene, je víťazom.

philos

 

 

Možno by sa Vám páčilo…