Zľava!

Sputnik

Original price was: 24,99€.Current price is: 12,99€.

Počet hráčov:
2 – 6

Doba hrania:
15 min.

Odporúčaný vek:
od 7 do 99 rokov

Nová hra bez ochrannej fólie. Krabica je trošku ošúchaná!!!

Jazykovo nezávislá hra. Slovenské pravidlá priložené.

Na sklade

Katalógové číslo: 40440 Kategórie: , , Značky: , ,

Popis

Sputnik

Sputnik – je jednoduchá spoločenská hra, v ktorej hráči cestujú medzi galaxiami. Hráči vo svojich ťahoch vždy presunú jednu z rakiet, ale potom jedna z galaxií nenávratne zmizne. Preto sa musia snažiť lietať chytro a odoberať galaxie tak, aby vyblokovali svojho súpera. Ten, kto sa vo svojom ťahu už nemôže pohnúť, prehráva.

Cieľ hry:

Znemožniť pohyb rakiet súperov.

 Spoločenská hra Sputnik – príprava hry:

Každý hráč si vezme raketu svojej farby a položí ju na štartovné pole tej istej farby. Rozloženie políčok galaxií, štartovných políčok a rakiet je rovnaké. V závislosti na počte hráčov sa upraví počet štartových políčok. Nevyužité štartovné políčka sa otočia a sú používané ako políčka galaxií.

Priebeh hry:

Hráči určia losom, kto bude hrať prvý. Ďalej potom hrajú po smere hodinových ručičiek. Každý hráč musí vo svojom kole vykonať dve akcie:

  1. Pohnúť svojou raketou – každý hráč musí pohnúť raketou na nejaké susedné políčko galaxie alebo na štartovné políčko. Hráč nemôže posunúť raketu na prázdne políčko (políčko, kde nie je žetón galaxie ani štartovný žetón) a rovnako na políčko, kde už je raketa iného hráča.
  2. Odstrániť z hry neobsadené políčko galaxie – po pohybe raketou, odoberie hráč ktorékoľvek jedno neobsadené políčko galaxie alebo štartovné políčko. Na začiatku hry nesmie byť odobraná galaxia, ktorá susedí so štartovným políčok, z ktorého sa ešte prvý krát hráč nepohol.

Štartovné pole môže pomôcť zablokovanej rakete:

Počas hry môže byť raz (iba raz) použité na záchranu blokovanej rakety štartovné pole. “Modrý hráč pohne najskôr štartovacím poľom na susedný voľný priestor vedľa zablokovanej rakety a potom ho otočí tak, že sa z neho stane bežné políčko galaxie. Teraz môže na toto políčko urobiť pohyb. Z otočeného políčka sa stáva bežná galaxia a môže byť ďalej počas hry klasickým spôsobom odstránená. Hráč, ktorý si takto pomohol, ukončí svoje kolo pohybom rakety – už neodstraňuje v tomto kole žiadne políčko galaxie.

Koniec hry a určenie víťaza:

Hráč, ktorý je na ťahu a nemôže sa nikde pohnúť svojou raketou, v hre skončil. Jeho raketa je odstránená z hry. Hráč, ktorého raketa zostala v hre najdlhšie, stáva sa víťazom hry.

Jazykovo nezávislá hra. Slovenské pravidlá priložené.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…