Slon přes palubu

27,20

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 15 min
Odporúčaný vek: od 5 rokov
Jazyk hry: nezávislý
Jazyk pravidiel: SK, CZ

Na sklade

Katalógové číslo: 7363 Kategórie: , Značky: , , EAN: 8595558305315

Popis

Slon přes palubu

Slon přes palubu

Ste mladé neposlušné sloníky-piráti. Skúšate ukradnúť poklad z truhlice kapitána Žirafáka a zvaliť to na kamarátov. Musíte si ale dať pozor – pokiaľ vás kapitán nachytá, prejdete sa po doske! Za každý poklad, ktorý sa vám podarí ukradnúť, musí každý súper položiť na koniec svojej dosky závažie, takže doska bude ťažšia a ťažšia…
Prvý, kto spadne do vody, prehráva!

Slon přes palubu je vtipná hra pre malých hráčov, v ktorej pokúša šťastie a dúfajú, že ich doska nebude tak ťažké, že sa preklopí do vody.

Z pirátskej lode sú vytrčené štyri magnetické dosky, na ktorých stoja štyria sloníci, ktorí sa zuby nechty snažia na doske udržať a naopak na druhý koniec poslať niektorého zo sloních kamarátov.

Hráč, ktorý je na ťahu, otáča karty s rôznymi časťami pokladu a vykladá ich na dosku móla. Tá obsahuje šesť chlievikov s naznačeným závažím a korunkou na konci. Hneď ako hráč kartu vyloží, musí sa rozhodnúť, či bude vykladať ďalej, alebo či končí.

Pokiaľ sa rozhodne skončiť, musia si jeho protihráči na svoje dosky umiestniť toľko závaží, koľko ukazuje chlievik, kam kartu umiestnil. Pokiaľ sa však rozhodne pokračovať a otočí kartu, ktorá už na móle leží, nielen že protihráči žiadne závažia neutrpia, ale on musí svojho slona posunúť po doske o jedno políčko vpred. Hráč, ktorého doska sa do vody prevrhne, prehráva.

Aj tak sa ale riskovať môže vyplatiť – pokiaľ totiž hráč dokáže mólo zaplniť kartami a dostať sa tak až k chlieviku s korunkou, automaticky víťazí.

Balenie obsahuje:

  • 49 kariet pokladov
  • 4 figúrky sloníkov-pirátov
  • 1 pirátsku loď (krabicu)
  • 1 dosku móla
  • 4 magnetické dosky,
  • 60 žetónov závažia
  • pravidlá v SK, CZ

Výrobca

Mindok

Možno by sa Vám páčilo…