Shuffleboard Mini

24,90

Kvalitný Shuffleboard mini 122cm od firmy Buffalo

 

Na sklade

Katalógové číslo: 7090506 Kategórie: , Značky: , , EAN: 8716096005899

Popis

Shuffleboard Mini

Shuffleboard Mini 122 cm je populárna a rozšírená stolová hra nazývaná taktiež aj holandský biliard. Vznikla v 16.storočí v Anglicku tým, že si ľudia krátili čas šúľaním mincí po stole. Keďže sa hra dala hrať všade kde bol stôl, masovo sa rozšírila a začala sa zdokonaľovať, až dostala svoj, špeciálne upravený stôl. V priebehu 19. storočia sa vďaka anglickým emigrantom dostala aj do Ameriky a postupne sa rozširovala.

Jej vrcholné obdobie znovuzrodenej slávy bol začiatok minulého storočia.

Dnes shuffleboard prežíva svoju renesanciu a získava davy priaznivcov aj v Európe. Vo svete sa používa viac než milión stolov shuffleboard, ktoré sú vyrábané podľa prísnych noriem.

Podstata hry shuffleboard:

Získavanie čo najviac bodov aj za cenu vyradenia hracích kameňov súpera z hracej plochy. Vlastný kameň musí hráč dostať na čo najcennejšie pole.

Jedinečnosť tejto hry spočíva aj v tom, že aj menšie deti sú rovnocennými súpermi pre dospelých a môžu s prehľadom vyhrať.

Technické údaje:

  • výška 3,5 cm
  • dĺžka: 122 cm
  • šírka: 28,5 cm
  • Obsahuje 20 hracích kameňov
  • Hmotnosť 5 kg
  • Kvalitné shuffle board pre celú rodinu! Táto doska má skrátenú dĺžku 122 cm.

Hra na Mini Buffalo shuffleboard je rovnako zábavná ako na dlhších . Tento krátky shuffleboard má veľa výhod, možno ho ľahko vziať so sebou, zmestí sa na väčšinu stolov a ľahko sa ukladá.

Pravidlá hry:

Účel hry:

Účelom hry je šupnúť všetky 4 kamene striedavo s protihráčom tak, aby dosiahli čo najvyššieho skóre a to bez toho, aby spadli do žliabku na konci stola.

2 hráči – ako hrať

Hráči stoja na rovnakom konci stola Shuffleboard. Hráči si hodia korunou alebo si inak určia, kto bude hádzať prvý kameň a akú farbu kameňov bude mať. (Výhodou je hádzať ako posledný.)

Prvý hráč hodí svoj kameň smerom k druhej strane stola, ktorá sa stáva bodovaným koncom. Jeho protihráč potom hádže svoj kameň podobným spôsobom a snažia sa zhodiť kameň prvého hráča. Hráči potom hádžu striedavo, kým nehodí všetkých 8 kameňov. Po ich hodení je dokončené jedno kolo. Hráč, ktorého vedúci kameň je najvzdialenejší je víťazom kola.

Score víťaza sa spočíta a zapíše sa na výsledkovú tabuľu. Hráči potom prejdú na druhú stranu stola, kde sú kamene. Hrá sa ďalšie kolo a to rovnakým spôsobom ako prvý. Víťaz predchádzajúceho kola hádže ako prvý. Hra pokračuje tak dlho, kým niektorý z hráčov nedosiahne 15 bodov.

4 hráči – ako hrať

Hrajú 2 tímy po 2 hráčoch. Každý hráč z tímu stojí na jednom konci stola shuffleboard . Po hodení korunou alebo inom určení, ktorý tím bude hádzať ako prvý a akú farbu kameňov budú mať, hra začne rovnakým spôsobom ako u hry dvoch hráčov – prvý hráč hodí svoj kameň smerom k druhej strane stola, ktorá sa stáva bodovaným koncom. Protihráč, ktorý je vedľa neho potom hádže svoj kameň podobným spôsobom. Títo dvaja hráči potom striedavo hádžu a to kým nehodí všetkých 8 kameňov. Po ich hodení končí jedno kolo. Hráč, ktorého vedúci kameň je najvzdialenejší (od hráčov, ktorí hrali kolo) je víťazom kola.

Score víťaza sa spočíta a zapíše sa na výsledkovú tabuľu. Hráči, ktorí sú na druhej strane stola (kde sú kamene) odprace kamene a začína ďalšie kolo z ich strany stola a spoluhráč víťaza minulého kola hádže ako prvý. Hra pokračuje tak dlho, kým niektorý z tímov nedosiahne 21 bodov.

Počet hráčov: 2-4 alebo tímy

Doba hrania: 30 minút

Vek hráčov: od 4 rokov

Shuffleboard Mini je ideálna hra pre celú rodinu od známeho výrobcu Buffalo.

 

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Výrobca

Buffalo

Možno by sa Vám páčilo…